Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи дисконтується депонована заробітна плата?

Відповідно до змін, внесених Наказом Мінфіну №379, чи потрібно дисконтувати депоновану заробітну плату, яка обліковується більше року (чи навіть декілька років)?

Завдяки змінам, внесеним наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків.

Довгострокові зобов'язання – це всі зобов'язання, які не є поточними зобов'язаннями. А поточні зобов'язання - зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу (п. 4 П(С)БО 11).

Тобто строк заборгованості визначається за майбутніми подіями, а не за минулими. Тому той факт, що депонована заробітна плата обліковується більше року (тобто ця заборгованість виникла в минулому раніше, ніж рік тому), ще не робить її довгостроковою.

Отже, депонована заробітна плата – це поточне зобов’язання підприємства перед працівниками, яке повинно бути виконано ним за вимогою працівників. Відповідно, дисконтувати депоновану зарплату не потрібно.

Більш докладно про дисконтування ми писали тут>>

 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заборгованість , Заробітна плата , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі