Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи має право роботодавець вимагати довідку про несудимість у працівника при працевлаштуванні?

Робітник влаштувався на роботу з випробувальним терміном 1 місяць, після чого роботодавець запропонував йому офіційне працевлаштування за умови надання довідки про несудимість, але робітник не має змоги надати таку довідку за певних умов. Які подальші дії такого працівника щодо работодавця?

Відповідно до ст. 24 КЗпП  працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття працівника на роботу.

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю (ст.26 КЗпП.

 

Обов’язковий перелік документів при працевлаштуванні

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи (ст. 24 КЗпП). Як видно, довідки про несудимість в переліку обов’язкових документів  при працевлаштуванні немає.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), на роботодавця може бути накладено штраф  у тридцятикратному розмірі МЗП, тобто - 111690,00 грн.

Працівник для захисту своїх прав може звернутися до органів Держпраці зі скаргою. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі