Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Розмір відрахувань із заробітної плати боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків

Надійшла постанова суду про стягнення на заробітну плату працівника суми боргу на користь банку (не повернуто кредит) у розмірі 20% із доходів боржника. 20 % потрібно відраховувати з нарахованого доходу чи після утримання ПДФО та ВЗ? Чи потрібно відображати ці утримання у формі 1 ДФ ?

Відповідно до ст. 69 Закону №1404 підприємства здійснюють відрахування із зарплати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі, якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. 

Такі підприємства, установи, організації, фізособи, фізособи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Мін'юстом.

Розмір відрахувань, зокрема, з зарплати боржника, вираховується із суми, що залишається після утримання податків та зборів. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

- у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю особи, у зв'язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків;

- за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків. ( ст.70 Закону № 1404).

Отже, 20% береться з «чистої» суми зарплати за мінусом ПДФО та ВЗ.

Що стосується відображення  у формі №1ДФ, то, оскільки отримувачем  коштів, відрахованих із зарплати працівника, є банк( який є юрособою), то зазначені суми в податковому розрахунку не відображаються.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі