Головна Усі консультації Фінанси і банки Інше

Дисконтування заборгованості: яку ставку брати?

Підприємство (мале/мікро, П(С)БО) придбало у банку заставне майно. Умови договору: термін розрахунку - 2 роки, сплата - 1% річних від непогашеної суми заборгованості за договором щомісячно до повного виконання зобов’язань. Чи може підприємство при дисконтуванні заборгованості використовувати ставку 1%?

Ні, слід застосовувати ставку дисконту, яка є ринковою ставкою відсотка. Згідно з п. 14 П(С)БО 28 ставка дисконту базується на ринковій ставці відсотка (до вирахування   податку),  що  використовується   в   операціях  з аналогічними активами.  За відсутності  ринкової  ставки  відсотка, ставка  дисконту  базується  на  ставці відсотка на можливі позики підприємства  або  розраховується  за  методом  середньозваженої вартості капіталу підприємства.

При визначенні  ставки дисконту  враховуються  ризики, крім ризиків, які були враховані при  визначенні майбутніх грошових потоків.

За обрання ринкової ставки, як варіант, можна взяти середньозважену процентну ставку за міжбанківськими кредитами в національній валюті (див. тут).

Також звертаємо увагу на те, що сплата 1% річних від непогашеної суми заборгованості за договором щомісячно – це по суті ставка 12% на рік (1% * 12 місяців).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Інше
Теги:
Заборгованість , Банки

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі