• Посилання скопійовано

Договор поручения с иностранной компанией: курсовые разницы

Предприятие работает по договору поручения с иностранной компанией. От имени и за счет этой компании предприятие заключает договора, а так же производит расчеты за услуги. Считается ли доходами и расходами предприятия курсовая разница между датой подписания акта и датой фактического получения денег?

Вопрос: Предприятие работает по договору поручения с иностранной компанией. От имени и за счет этой иностранной компании предприятие заключает договора, а так же производит расчеты за услуги. Расчеты производятся в гривне (так как на территории Украины без лицензии НБУ нельзя рассчитываться валютой), а акты выполненных работ по договору поручения выставляются к возмещению в валюте по курсу НБУ на конец месяца. Считается ли доходами и расходами украинского предприятия курсовая разница между датой подписания акта и датой фактического получения денег?

Ответ: В соответствии с п. 8 П(С)БУ 21 «Влияние изменений валютных курсов» курсовые разницы по монетарным статьям в иностранной валюте определяются на дату осуществления хозяйственной операции и на дату баланса. Напомним, что монетарные статьи – это статьи баланса о денежных средствах, а также о таких активах и обязательствах, которые будут получены или уплачены в фиксированной сумме денег либо их эквивалентов.


То есть при изменении курса валюты на дату оплаты необходимо начислить курсовые разницы (сравнивается курс на дату акта и на дату оплаты).

Однако валютой договора и валютой платежа по условиям вопроса является гривня. Соответственно и обязательства, которые должны быть погашены по условиям договора должны быть зафиксированы в гривне. 

Таким образом, вы фиксируете  гривневую сумму по акту исходя из курса НБУ на конец месяца, затем эта сумма погашается также в гривне, при этом никаких курсовых разниц от перерасчета  возникать не должно.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • Включаємо відсотки за кредитом у витрати чи капіталізуємо?
    ТОВ уклало кредитний договір з банком з метою оплати за договором з нерезидентом для придбання обладнання. Термін договору 3 роки. Обладнання отримано у грудні 2024 р. Зараз проводиться монтаж обладнання. Банк надасть довідку, що відсоток за кредитом є ринковим, тому дисконтування не буде. Чи включаються відсотки за кредитом у витрати?
    24.01.202588
  • Визначаємо курс іноземної валюти, для якої НБУ не встановлює офіційний курс
    Працівник був у відрядженні в Республіці Маврикій. Здійснив розрахунок маврикійськими рупіями. Як провести це у авансовому звіті, якщо курсу НБУ на дату затвердження для маврикійської рупії не зафіксовано на сайті НБУ?
    21.01.2025651
  • Чи закриваються валютні розрахунки на дату повернення авансу на розподільчий рахунок?
    09.01.2024 р. ТОВ зробило100% передплату нерезиденту за імпортним контрактом в євро. Контракт не виконано і нерезидент повернув аванс 05.07.2024 р. (179-й день). Валюту зараховано на розподільчий рахунок ТОВ в євро. 08.07.2024 р. валюту з розподільчого рахунку продано та зараховано гривні на поточний рахунок теж 08.07.2024 р. Чи є зарахування поверненого авансу на розподільчий рахунок у валюті 05.07.2024 р. моментом закриття розрахунків з нерезидентом? Чи є порушення строку валютних розрахунків - 180 днів?
    18.10.20241441
  • Чи можливо повернути нерезиденту позику в гривні?
    ТОВ отримало позику від нерезидента у доларах. Чи можна змінити валюту позики на гривню? На яку дату буде фіксуватися курс? Як врахувати курсові різниці? Чи можна буде в подальшому знову змінити валюту, яка сума буде до повернення? Чи є якісь податкові ризики для ТОВ?
    10.07.202485
  • Як рахувати валютний курс при видачі авансу на закордонне відрядження у гривнях?
    Комунальне підприємство, яке керується Інструкцією №59, відправило працівника в закордонне відрядження до Німеччини. Аванс видано в гривнях. Працівник доїхав до Польщі, а там сів на потяг до Німеччини. Під час відрядження були витрати в євро з власної гривневої картки, є виписка банку і квитанція про сплату. На яку дату розраховувати валютний курс?
    21.05.20241 1302