• Посилання скопійовано

Коштами на підприємницькому рахунку фізособа може розпоряджатися вільно

Менеджер банку, в якому у підприємця відкритий розрахунковий рахунок, вмовляє покласти частину грошей на депозит. Які наслідки можуть бути для підприємця?

Вопрос: 1. Менеджер банка, в котором у предпринимателя открыт расчетный счет, уговаривает положить часть денег на депозит. Какие последствия могут быть для предпринимателя?

2. Тот же менеджер предлагает открыть предпринимателю зарплатную карточку, что бы переводить деньги с р/с и при снятии денег через банкомат платить меньше процент за обналичивание. Не оштрафуют ли предпринимателя за зарплатную карту? Наемных работников у него нет.

Ответ: 1. Под последствиями, наверное, имелись в виду налоговые последствия для предпринимателя, а они зависят от того, на какой системе налогообложения находится предприниматель. Так, у физлиц-плательщиков единого налога пассивные доходы (к которым относятся и проценты по депозитам) единым налогом не облагаются. Поэтому в декларации по единому налогу такой доход не отражается. 

Но они облагаются НДФЛ – согласно п. 170.4 НКУ, по ставке, установленной п. 167.1 НКУ (15%-17%). При этом НДФЛ удерживается банком – налоговым агентом, и подавать по поводу получения таких доходов годовую декларацию предпринимателю не нужно.  

У предпринимателя на общей системе налогообложения такой доход также не будет признан предпринимательским (см. п. 177.6 НКУ) и тоже будет облагаться НДФЛ на общих основаниях (указанных выше). Но: согласно п. 177.11 НКУ, предприниматель на общей системе налогообложения в годовой декларации о доходах обязан отразить не только доходы от предпринимательской деятельности, но и прочие доходы, полученные как на территории Украины, так и за рубежом (в том числе и те, по которым НДФЛ уже был удержан налоговыми агентами). Поэтому такие предприниматели отражают в годовой декларации и суммы процентов, начисленных банками, и суммы НДФЛ, удержанные такими банками (на основе банковской выписки или справки). 

2. Если предприниматель откроет счет в банке для получения зарплаты, и будет переводить на нее средства со счета, открытого для предпринимательской деятельности, не называя при этом такие средства зарплатой, а указывая, что это средства, снятые самим предпринимателем, то такой предприниматель обманет банк путем нецелевого использования зарплатной карты (хотя в этом случае осуществлять зачисление таких средств на зарплатную карту будет сам банк, и это его обязанность следить за тем, какие средства на зарплатный счет зачисляются). Поэтому возможно, что в договоре на открытие такого зарплатного счета будут указаны санкции, которые банк сможет применить в случае нецелевого использования этого счета. Что же касается ГНСУ, то средствами на счете, открытом для ведения предпринимательской деятельности физлицо имеет право распоряжаться свободно, а потому, если он перечислит с этого счета средства на какой-либо другой собственный счет в банке, это не является нарушением.  

  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • Чи закриваються валютні розрахунки на дату повернення авансу на розподільчий рахунок?
    09.01.2024 р. ТОВ зробило100% передплату нерезиденту за імпортним контрактом в євро. Контракт не виконано і нерезидент повернув аванс 05.07.2024 р. (179-й день). Валюту зараховано на розподільчий рахунок ТОВ в євро. 08.07.2024 р. валюту з розподільчого рахунку продано та зараховано гривні на поточний рахунок теж 08.07.2024 р. Чи є зарахування поверненого авансу на розподільчий рахунок у валюті 05.07.2024 р. моментом закриття розрахунків з нерезидентом? Чи є порушення строку валютних розрахунків - 180 днів?
    18.10.2024941
  • Чи можливо повернути нерезиденту позику в гривні?
    ТОВ отримало позику від нерезидента у доларах. Чи можна змінити валюту позики на гривню? На яку дату буде фіксуватися курс? Як врахувати курсові різниці? Чи можна буде в подальшому знову змінити валюту, яка сума буде до повернення? Чи є якісь податкові ризики для ТОВ?
    10.07.202432
  • Як рахувати валютний курс при видачі авансу на закордонне відрядження у гривнях?
    Комунальне підприємство, яке керується Інструкцією №59, відправило працівника в закордонне відрядження до Німеччини. Аванс видано в гривнях. Працівник доїхав до Польщі, а там сів на потяг до Німеччини. Під час відрядження були витрати в євро з власної гривневої картки, є виписка банку і квитанція про сплату. На яку дату розраховувати валютний курс?
    21.05.20241 0012
  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023290
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.2023152