• Посилання скопійовано

З 19 серпня 2014 р. дохід від реалізації товарів в інвалюті визнаватиметься за курсом попереднього дня

Як відомо, курс валюти визначається о 14:00. По якому курсу відобразити в бухгалтерському обліку дохід від реалізації на експорт (тому що діяв до 14:00, тобто за попередній день, чи той що діє на день реалізації)? В ВМД вказано курс за попередній день. Податкова також рекомендує брати попередній курс

Бухгалтерський облік валютних операцій  здійснюється відповідно до ПСБО 21 «Вплив змін валютних курсів», затвердженого наказом Міністерства фінансів  України від 10.08.2000 р. №193 (далі – ПСБО 21). 

 Згідно із п. 5 ПСБО 21, операції  в  іноземній  валюті під час первісного визнання відображаються  у  валюті  звітності  шляхом  перерахунку  суми  в іноземній   валюті   із  застосуванням  валютного  курсу  на  дату здійснення операції (дата визнання активів,  зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат). Отже, наразі в бухгалтерському обліку існує вимога визнавати дохід за тим курсом НБУ, який встановлено на дату визнання доходу. 


Втім, з 19.08.2014 р. цей п. ПСБО 21 зазнає змін і звучатиме інакше:  

«Операції  в  іноземній валюті під час первісного визнання відображаються  у  валюті  звітності  шляхом  перерахунку  суми  в іноземній  валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня, дати  здійснення  операції  (дати  визнання  активів, зобов'язань, власного капіталу, доходів і витрат). Підприємство може операції з безготівкових  розрахунків в іноземній валюті відображати у валюті звітності  у  сумі,  визначеній  у документах банку, з урахуванням особливостей   застосування   банком   валютного   курсу  на  дату  здійснення   операції,  у  разі  якщо  це  не  суперечить  вимогам податкового   і   митного  законодавства  в  частині  застосування валютного курсу». Отже, з 19.08.2014 р. дохід від реалізації товарів, робіт, послуг у іноземній валюті визнаватиметься за курсом попереднього дня. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • Включаємо відсотки за кредитом у витрати чи капіталізуємо?
    ТОВ уклало кредитний договір з банком з метою оплати за договором з нерезидентом для придбання обладнання. Термін договору 3 роки. Обладнання отримано у грудні 2024 р. Зараз проводиться монтаж обладнання. Банк надасть довідку, що відсоток за кредитом є ринковим, тому дисконтування не буде. Чи включаються відсотки за кредитом у витрати?
    24.01.202588
  • Визначаємо курс іноземної валюти, для якої НБУ не встановлює офіційний курс
    Працівник був у відрядженні в Республіці Маврикій. Здійснив розрахунок маврикійськими рупіями. Як провести це у авансовому звіті, якщо курсу НБУ на дату затвердження для маврикійської рупії не зафіксовано на сайті НБУ?
    21.01.2025651
  • Чи закриваються валютні розрахунки на дату повернення авансу на розподільчий рахунок?
    09.01.2024 р. ТОВ зробило100% передплату нерезиденту за імпортним контрактом в євро. Контракт не виконано і нерезидент повернув аванс 05.07.2024 р. (179-й день). Валюту зараховано на розподільчий рахунок ТОВ в євро. 08.07.2024 р. валюту з розподільчого рахунку продано та зараховано гривні на поточний рахунок теж 08.07.2024 р. Чи є зарахування поверненого авансу на розподільчий рахунок у валюті 05.07.2024 р. моментом закриття розрахунків з нерезидентом? Чи є порушення строку валютних розрахунків - 180 днів?
    18.10.20241441
  • Чи можливо повернути нерезиденту позику в гривні?
    ТОВ отримало позику від нерезидента у доларах. Чи можна змінити валюту позики на гривню? На яку дату буде фіксуватися курс? Як врахувати курсові різниці? Чи можна буде в подальшому знову змінити валюту, яка сума буде до повернення? Чи є якісь податкові ризики для ТОВ?
    10.07.202485
  • Як рахувати валютний курс при видачі авансу на закордонне відрядження у гривнях?
    Комунальне підприємство, яке керується Інструкцією №59, відправило працівника в закордонне відрядження до Німеччини. Аванс видано в гривнях. Працівник доїхав до Польщі, а там сів на потяг до Німеччини. Під час відрядження були витрати в євро з власної гривневої картки, є виписка банку і квитанція про сплату. На яку дату розраховувати валютний курс?
    21.05.20241 1302