Декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності щоквартально за формою Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.95 №207 (далі - Декларація).
Виходячи зі змісту Декларації, відображенню в ній підлягають валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і на звітну дату (1 число кварталу) знаходяться за її межами.
Згідно з п. 3 Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів (далі - Положення), затвердженого постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №496, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2003 року за №1094/8415, офіційний курс гривні до іноземних валют та банківських металів, зазначених у п. 2 Положення, розраховується, зокрема:
а) до долара США - як середньозважений курс продавців і покупців, що склався поточного робочого дня за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України;
б) до інших валют 1-шої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 №34 зі змінами - на підставі інформації про курс гривні до долара США, установлений згідно з підпунктом «а» цього пункту, та про щоденний фіксинг курсів валют до євро Європейського центрального банку.
При цьому Міністерство доходів і зборів України листом від 10.04.2014 №8414/7/99-99-15-03-01-17 «Про застосування валютних курсів» зазначило, що у зв’язку із виданням постанови Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року №180 «Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів» для цілей визначення податкових зобов’язань з податків та зборів (у тому числі митних платежів) протягом усієї доби застосовується офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин відповідної доби.
Отже, інформація, що міститься у відповідних розділах декларації про валютні цінності, доходи та майно, підлягає перерахунку по офіційному курсу валюти України до іноземної валюти, що встановлений НБУ на 0 годин звітної дати, тобто на 0 годин 1 числа кварталу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити