• Посилання скопійовано

Щоденно перераховувати залишки на валютних рахунках в банку не потрібно

Чому виникає невідповідність залишків в обліку з залишками відображеними в банківській виписці у гривневому еквіваленті?

Питання: Як відомо, згідно з п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями проводиться на дату балансу або на дату господарської операції в межах її обсягу. Залишок коштів на рах. 312 "Поточні рахунки в іноземній валюті" являється монетарною статтею, і відповідно залишок коштів на 31.01.2014 р. переоцінювати не потрібно. Виникає питання невідповідності залишків в обліку з залишками відображеними в банківській виписці в гривневому еквіваленті, оскільки в виписці валюта перераховується по курсу щодня?

Відповідь: Така невідповідність виникає тому, що банки, на відміну від решта юросіб, зобов’язані складати баланс за формою №1Д-НБУ щоденно (див. Постанову НБУ №124 від 19.03.2003 р.). Тому перерахунок валюти у гривню за курсом НБУ вони також здійснюють щоденно.  

А ось звичайне підприємство за нормами П(С)БО 21, дійсно, має здійснювати перерахунок монетарних статей балансу тільки на три дати: 


 

- на дату виникнення таких статей;

- на дату балансу; 

- на дату погашення таких статей балансу. 

Щоденно перераховувати залишки на валютних рахунках в банку потреби немає. Тож, така невідповідність між даними вашого бухгалтерського обліку і банківського не повинна вас хвилювати. Головне, щоб збігався залишок в іноземній валюті, а розбіжність у її гривневому еквіваленті, як бачимо, спричинена розбіжностями у нормативних документах. На ті дати, на які ви будете здійснювати перерахунок монетарних статей балансу, гривневі еквіваленти будуть збігатися, а різниці між ними – враховуватися у обліку.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • Чи закриваються валютні розрахунки на дату повернення авансу на розподільчий рахунок?
    09.01.2024 р. ТОВ зробило100% передплату нерезиденту за імпортним контрактом в євро. Контракт не виконано і нерезидент повернув аванс 05.07.2024 р. (179-й день). Валюту зараховано на розподільчий рахунок ТОВ в євро. 08.07.2024 р. валюту з розподільчого рахунку продано та зараховано гривні на поточний рахунок теж 08.07.2024 р. Чи є зарахування поверненого авансу на розподільчий рахунок у валюті 05.07.2024 р. моментом закриття розрахунків з нерезидентом? Чи є порушення строку валютних розрахунків - 180 днів?
    18.10.2024941
  • Чи можливо повернути нерезиденту позику в гривні?
    ТОВ отримало позику від нерезидента у доларах. Чи можна змінити валюту позики на гривню? На яку дату буде фіксуватися курс? Як врахувати курсові різниці? Чи можна буде в подальшому знову змінити валюту, яка сума буде до повернення? Чи є якісь податкові ризики для ТОВ?
    10.07.202432
  • Як рахувати валютний курс при видачі авансу на закордонне відрядження у гривнях?
    Комунальне підприємство, яке керується Інструкцією №59, відправило працівника в закордонне відрядження до Німеччини. Аванс видано в гривнях. Працівник доїхав до Польщі, а там сів на потяг до Німеччини. Під час відрядження були витрати в євро з власної гривневої картки, є виписка банку і квитанція про сплату. На яку дату розраховувати валютний курс?
    21.05.20241 0012
  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023290
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.2023152