• Посилання скопійовано

Чи можна в Україні відкривати рахунки у криптовалюті?

Чи може ТОВ, зареєстроване в Україні, відкрити рахунок в криптовалюті? Чи може замовник – нерезидент України сплачувати на цей рахунок криптовалюту за надання послуг ТОВ з розробки програмного забезпечення і чи можна це прописати в договорі?

Станом на травень 2023 року використання криптовалюти в Україні не регламентоване чинним законодавством. 

Прийнято Закон «Про віртуальні активи» №2074, який ще не набрав чинності. Відповідно до п. 1 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2074, він набирає чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до ПКУ щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. Своєю чергою, такого законопроєкту про ці зміни до ПКУ ще немає, тож коли Закон №2074 набере чинності – невідомо.

Нацбанк досі не визнає криптовалюти грошовими коштами та валютними цінностями. Докладніше про це – у Спільній заяві фінансових регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні від 30.11.2017 року.

Отже, ТОВ не може наразі відкривати рахунок у криптовалюті та отримувати оплату в криптовалюті від нерезидентів.

Розрахунки між резидентами і нерезидентами за валютними операціями при наданні послуг нерезидентам здійснюються виключно через банки в інвалюті та гривні.

Відповідно до пп. 28 розділу IV Положення №2, у розрахунках між резидентами і нерезидентами за поточними торговельними операціями та операціями використовуються як засіб платежу іноземна валюта і гривня. Розрахунки, а також перекази за валютними операціями, зазначеними в пп. 27 – 30 розділу IV Положення, здійснюються виключно через банки (пп. 31 розділу IV Положення).

Докладніше про це – у нашій новині>>

***

Також читайте: 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

 • Чи можна в Україні відкривати рахунки у криптовалюті?
  Чи може ТОВ, зареєстроване в Україні, відкрити рахунок в криптовалюті? Чи може замовник – нерезидент України сплачувати на цей рахунок криптовалюту за надання послуг ТОВ з розробки програмного забезпечення і чи можна це прописати в договорі?
  24.05.2023465
 • ТОВ планує відкрити валютний рахунок за кордоном: які особливості його використання?
  ТОВ на ІІІ групі ЄП (наразі 2%), планує відкрити валютний рахунок в закордонному банку. Як в такому разі застосовується обмеження строків розрахунків з нерезидентами та чи обов’язково отримувати платежі від іноземних покупців на валютний рахунок в українському банку? Чи можна оплатити з іноземного рахунку членський внесок в іноземній асоціації? Чи можна переказувати валютні кошти з одного власного рахунку на інший?
  31.01.20231 1354
 • Повернення валютної передплати від нерезидента-постачальника
  Підприємство уклало договір із нерезидентом на постачання товару, перерахувало передплату за одним інвойсом і купило валюту для перерахування за іншим інвойсом. Але нерезидент змінив умови контракту і угода стала невигідною. Як в обліку відображається повернення валюти від нерезидента та продаж валюти? Як документально оформити розірвання контракту?
  08.12.2022593
 • Валютний нагляд за операціями з товарами в режимі митного складу
  Підприємство здійснює реекспорт товару, що у свій час був поміщений в режим митного складу. Банк отримує тільки реекспортну митну декларацію, при цьому відсутня імпортна МД. Як завершується валютний нагляд щодо товарів в режимі митного складу? Як бути, коли в разі реекспорту ціна товару зменшується в зв’язку зі зміною ситуації на ринку?
  07.10.20222051
 • Повернення нерезиденту курсової різниці між курсом договору та міжбанку
  Підприємство надає послуги нерезиденту. Валютою договору і оплати є євро. Курс євро зафіксовано у договорі на рівні 26,7. На дату оплати курс міжбанку є вищим за встановлений договором і нерезидент вимагає повернення курсової різниці (передбачено договором).Чи можливий такий перерахунок? Що з ПЗ з ПДВ?
  02.03.2021229