• Посилання скопійовано

Чи можна в Україні відкривати рахунки у криптовалюті?

Чи може ТОВ, зареєстроване в Україні, відкрити рахунок в криптовалюті? Чи може замовник – нерезидент України сплачувати на цей рахунок криптовалюту за надання послуг ТОВ з розробки програмного забезпечення і чи можна це прописати в договорі?

Станом на травень 2023 року використання криптовалюти в Україні не регламентоване чинним законодавством. 

Прийнято Закон «Про віртуальні активи» №2074, який ще не набрав чинності. Відповідно до п. 1 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2074, він набирає чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до ПКУ щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами. Своєю чергою, такого законопроєкту про ці зміни до ПКУ ще немає, тож коли Закон №2074 набере чинності – невідомо.

Нацбанк досі не визнає криптовалюти грошовими коштами та валютними цінностями. Докладніше про це – у Спільній заяві фінансових регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні від 30.11.2017 року.

Отже, ТОВ не може наразі відкривати рахунок у криптовалюті та отримувати оплату в криптовалюті від нерезидентів.

Розрахунки між резидентами і нерезидентами за валютними операціями при наданні послуг нерезидентам здійснюються виключно через банки в інвалюті та гривні.

Відповідно до пп. 28 розділу IV Положення №2, у розрахунках між резидентами і нерезидентами за поточними торговельними операціями та операціями використовуються як засіб платежу іноземна валюта і гривня. Розрахунки, а також перекази за валютними операціями, зазначеними в пп. 27 – 30 розділу IV Положення, здійснюються виключно через банки (пп. 31 розділу IV Положення).

Докладніше про це – у нашій новині>>

***

Також читайте: 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

 • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
  Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
  13.09.202328
 • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
  ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
  10.08.202346
 • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
  Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
  06.07.202326
 • Чи можна в Україні відкривати рахунки у криптовалюті?
  Чи може ТОВ, зареєстроване в Україні, відкрити рахунок в криптовалюті? Чи може замовник – нерезидент України сплачувати на цей рахунок криптовалюту за надання послуг ТОВ з розробки програмного забезпечення і чи можна це прописати в договорі?
  24.05.2023576
 • ТОВ планує відкрити валютний рахунок за кордоном: які особливості його використання?
  ТОВ на ІІІ групі ЄП (наразі 2%), планує відкрити валютний рахунок в закордонному банку. Як в такому разі застосовується обмеження строків розрахунків з нерезидентами та чи обов’язково отримувати платежі від іноземних покупців на валютний рахунок в українському банку? Чи можна оплатити з іноземного рахунку членський внесок в іноземній асоціації? Чи можна переказувати валютні кошти з одного власного рахунку на інший?
  31.01.20231 2374