• Посилання скопійовано

При ліквідації заборгованість банку має бути списана або за рахунок резерву сумнівних боргів, або на інші витрати

У період "замороження" усіх операцій Брокбізнесбанку, крім зарахування на рахунок, на поточний рахунок підприємства у Брокбізнесбанку надійшли кошти у вигляді виручки за виконані роботи, натомість зняти їх, використати чи переказати банк не дозволив, ставили у різноманітні черги, а гроші так і ніхто не повернув. Чи є спосіб повернути ці кошти?

Запитання: У період "замороження" усіх операцій Брокбізнесбанку, крім зарахування на рахунок, на поточний рахунок підприємства у Брокбізнесбанку надійшли кошти у вигляді виручки за виконані роботи, натомість зняти їх, використати чи переказати банк не дозволив, ставили у різноманітні черги, а гроші так і ніхто не повернув. Чи є спосіб повернути ці кошти? А також як відобразити ці кошти в фінансовій звітності? Дата поступлення цих коштів - березень 2014 р. 

Відповідь: До ліквідації банку такі кошти треба було відображати або як кошти на рахунку в банку, або перевести до поточної дебіторської заборгованості (можливо, навіть створити резерв для її списання, як сумнівного боргу) – оскільки підприємство висунуло вимогу про повернення таких коштів у зв’язку із банкрутством банку.


 

Після ліквідації банку, якщо заборгованість не була погашена у зв’язку із браком майна боржника, датою такої ліквідації вона отримує статус безнадійної і має бути списана або за рахунок резерву сумнівних боргів, або на інші витрати (субрахунок 944 «Сумнівні та безнадійні борги»). 

Відповідно до цього відображається сума таких коштів і в фінансовій звітності: до моменту ліквідації банку – у складі Балансу як поточний актив підприємства (або у складі грошових коштів, або як поточна дебіторська заборгованість), а після ліквідації – як інші витрати у Звіті про фінансові результати. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Банки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Банки»

  • Чи потрібно завіряти печаткою банку роздруковану платіжну інструкцію при сплаті через банківські сервіси?
    Чи потрібно завіряти печаткою банку роздруковану платіжну інструкцію, сформовану в електронній формі, або надавати інші розрахункові документи з метою підтвердження понесених платником податку сум витрат при реалізації ним права на податкову знижку, якщо сплату здійснено дистанційно через банківські сервіси Приват 24, Ощад 24/7 інші?
    06.05.20252 644
  • Відшкодування процентів Фондом розвитку – бюджетний грант: як врахувати перехідні операції?
    ТОВ отримало державну підтримку від Фонду розвитку підприємництва у вигляді компенсації процентів за отриманим кредитом. У 2023 р. за цією компенсацією не визнавалися ані доходи, ані витрати. З 18.01.2024 р. Фонд розвитку підприємництва внесено до Переліку надавачів бюджетних грантів. За якою датою визнавати дохід щодо цієї фінансової підтримки? Як визнати податкові різниці при обчисленні податку на прибуток?
    02.05.202492
  • За якою ставкою дисконтувати довгостроковий кредит за програмою 5-7-9?
    ТОВ – платник податку на прибуток у 2020 році отримало довгостроковий кредит в банку за програмою 5-7-9. При отриманні кредиту було прийняте рішення дисконтувати його за ставкою рефінансування НБУ. Розмір ставки дисконтування переглядався щоквартально. Чи можна переглядати ставку щорічно або відмовитися від дисконтування цього кредиту?
    02.02.2023532
  • Сплата процентів за кредитом від нерезидента, якщо додаток до договору не зареєстрований в НБУ
    28.02.2022 р. закінчився договір кредиту від нерезидента. Сторони підписали додаток до нього, бо борг ще не виплачено. Відсотки нараховувались та списувались до витрат протягом 9 місяців. Зараз з’ясувалося, що додаток не зареєстрований в НБУ. Обслуговуючий банк відмовляється перераховувати відсотки за незареєстрованим додатком. Які наслідки несплати відсотків та віднесення до витрат цих сум?
    12.10.2022206
  • Використання е-ліміту юрособою в межах 2 000 000 євро
    Які документи потрібно надати до банку для проведення інвестиції за кордон в межах ліміту? Чи може юрособа перерахувати кошти в межах е-ліміту на рахунок в іншій державі? Як в обліку відображаются операції з використання е-ліміту?
    15.02.2022141