Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Нарахування та виплата лікарняних: як заповнити звіт з ЄСВ?

Які таблиці потрібно заповнювати у Звіті з ЄСВ, якщо у звітному періоді було нарахування та виплата лікарняних?

За наявності виплат працівникам, на які нараховується ЄСВ, слід заповнювати таблицю 1 та таблицю 6 Звіту з ЄСВ.

Для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності).

Якщо після надання листка непрацездатності після розподілу лікарняного (суми допомоги з тимчасової непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, питання необхідності донарахування сум ЄСВ має розглядатись одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

За сумісництвом правило нарахування мінімального страхового внеску за працівника, встановлене ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, не працює. Отже, ЄСВ за сумісників нараховується, виходячи з фактично нарахованих їм сум доходу.

Суму різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою (доходом) у випадку перехідних лікарняних зазначаємо у реквізиті «19» окремим рядком, код категорії застрахованої особи — «29», код типу нарахувань — «13».

У випадку перехідних лікарняних тип нарахувань «2» не застосовується, оскільки нарахування за фактично відпрацьований час, коли загальна сума доходу ще не є відомою (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності), не можна розцінювати як несвоєчасне нарахування додаткової бази ЄСВ.  

Для підприємств, у яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлюється у розмірі 8,41% визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування.   Ми про це писали тут>>

Отже, на лікарняні, нараховані інваліду, ЄСВ нараховується теж за ставкою 8,41%.

Правила відображення в звіті з ЄСВ так званих «перехідних» лікарняних (коли в поточному місяці нараховуються лікарняні за минулий місяць) податківці навели у листі ДФСУ від 02.02.2017 р. № 1925/6/99-99-13-02-01-15.

Ставки ЄСВ для допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами аналогічні до вищезазначених щодо лікарняних (тобто в загальному випадку 22%, для інвалідів – 8,41%).

ЄСВ в цьому випадку нараховується за кожен місяць окремо. Порядок нарахування такий:

  • визначається середньоденний розмір допомоги шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів за які нарахована допомога;
  • розраховується сума допомоги, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
  •  визначається сума ЄСВ шляхом множення розрахованої суми допомоги за кожен місяць окремо на розмір ЄСВ.

Інших таблиць окрім тих, що зазначено вище, у звіті з ЄСВ заповнювати не потрібно.

Докладно про розрахунок лікарняних, оподаткування та відображення в звітності читайте у матеріалах:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Лікарняні

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі