Для консолідації балансу головного підприємства та філій доцільно застосовувати правила консолідації фінансової звітності, викладені у НП(С)БО 2. Для цілей консолідації звітності самого підприємства та його філій підприємство – юрособа розглядається як материнське підприємство, а філії – як дочірні підприємства.
Відповідно до п. 4 НП(С)БО 2, внутрішньогрупове сальдо – це сальдо дебіторської заборгованості та зобов’язань на дату балансу, яке утворилося внаслідок внутрішньогрупових операцій. У даному випадку - це внутрішньогосподарське сальдо за розрахунками між головним підприємством та його філіями.
Відповідно до п. 2 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідовану фінансову звітність складають з фінансової звітності групи підприємств з використанням єдиної облікової політики для подібних операцій та інших подій за схожими обставинами. Якщо при складанні консолідованої фінансової звітності неможливо застосувати єдину облікову політику, то про це повідомляється у примітках до консолідованої фінансової звітності. Для даної ситуації це означає, що підприємство повинно застосовувати єдину облікову політику для всіх філій.
Згідно з п. 3 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідована фінансова звітність складається шляхом впорядкованого додавання показників фінансової звітності дочірніх підприємств (у даному випадку – філій) до аналогічних показників фінансової звітності материнського підприємства (у даному випадку – головного підприємства – юрособи).
Далі, у п. 4 розділу ІІ НП(С)БО 2 сказано, що при складанні консолідованої фінансової звітності певні статті звітності підлягають виключенню для уникнення подвійного рахунку. У випадку, коли юрособа консолідує свою звітність із звітністю своїх філій, з показників звітності виключається сума внутрішньогрупових операцій та внутрішньогрупового сальдо.
Зокрема, для цих цілей слід проаналізувати залишки за субрахунками 641 (у частині ПДВ), 643, 644, та залишок за субрахунком 683 "Внутрішньогосподарські розрахунки". Усі внутрішньогрупові показники слід виключити та не відображати у консолідованій звітності підприємства.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись