Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Відображаємо внутрішньогосподарські розрахунки у консолідованій фінзвітності головного підприємства та філій

Підприємство має філії на окремих балансах, які консолідуються. У консолідованому балансі внутрішньогосподарські розрахунки відображені у рівних частинах як в активі, так і в пасиві. Аудитори визначили некоректне відображення таких розрахунків у консолідованому балансі. Як потрібно було це зробити?

Для консолідації балансу головного підприємства та філій доцільно застосовувати правила консолідації фінансової звітності, викладені у НП(С)БО 2. Для цілей консолідації звітності самого підприємства та його філій підприємство – юрособа розглядається як материнське підприємство, а філії – як дочірні підприємства.

Відповідно до п. 4 НП(С)БО 2, внутрішньогрупове сальдо – це сальдо дебіторської заборгованості та зобов’язань на дату балансу, яке утворилося внаслідок внутрішньогрупових операцій. У даному випадку - це внутрішньогосподарське сальдо за розрахунками між головним підприємством та його філіями.

Відповідно до п. 2 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідовану фінансову звітність складають з фінансової звітності групи підприємств з використанням єдиної облікової політики для подібних операцій та інших подій за схожими обставинами. Якщо при складанні консолідованої фінансової звітності неможливо застосувати єдину облікову політику, то про це повідомляється у примітках до консолідованої фінансової звітності. Для даної ситуації це означає, що підприємство повинно застосовувати єдину облікову політику для всіх філій.

Згідно з п. 3 розділу ІІ НП(С)БО 2 консолідована фінансова звітність складається шляхом впорядкованого додавання показників фінансової звітності дочірніх підприємств (у даному випадку – філій) до аналогічних показників фінансової звітності материнського підприємства (у даному випадку – головного підприємства – юрособи).

Далі, у п. 4 розділу ІІ НП(С)БО 2 сказано, що при складанні консолідованої фінансової звітності певні статті звітності підлягають виключенню для уникнення подвійного рахунку. У випадку, коли юрособа консолідує свою звітність із звітністю своїх філій, з показників звітності виключається сума внутрішньогрупових операцій та внутрішньогрупового сальдо.

Зокрема, для цих цілей слід проаналізувати залишки за субрахунками 641 (у частині ПДВ), 643, 644, та залишок за субрахунком 683 "Внутрішньогосподарські розрахунки". Усі внутрішньогрупові показники слід виключити та не відображати у консолідованій  звітності підприємства.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Фінансова звітність , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі