Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Нюанси звітності новозареєстрованого підприємця-"єдинника"

Підприємець зареєструвався 28.10.2017 р. З 01.11.2017 р. перейшов на спрощену систему оподаткування. Чи потрібно складати декларацію про доходи за ІV квартал 2017 р. та річну за 2017 рік? Чи потрібно включати в цю декларацію доходи, які отримані від діяльності на єдиному податку за листопад та грудень 2017 року?

Стати платником єдиного податку  (І та ІІ групи) підприємець має право з першого числа наступного місяця після держреєстрації при поданні заяви до закінчення місяця, у якому відбулась реєстрація. 

Якщо підприємець обирає ІІІ групу та подав заяву на єдиний податок протягом 10 календарних днів з дня держреєстрації, він вважається "єдинником" з дати цієї ж держреєстрації. 

За період з моменту реєстрації підприємцем всередині місяця до дати реєстрації платником єдиного податку - треба подавати квартальну декларацію про майновий стан та доходи. Оскільки підприємець певний проміжок часу, хоч і дуже маленький, перебуває на загальній системі, він повинен відзвітуватись за цей період у якості "загальносистемника", згідно з п. 177.5.2 ПКУ.

При цьому, згідно з п. 177.11 ПКУ, у такій декларації підприємець має зазначити за звітний період як доходи, з яких він сплатить ПДФО та ВЗ, так й інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Суми доходу отримані під час перебування суб’єкта господарювання на єдиному податку у звітному періоді, за який при подається Декларація про доходи, включаються до такої декларації і зазначаються у рядку 11.1 «доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року». Звісно, що такі доходи не відносяться до оподатковуваних доходів у розрізі такої декларації.

Відповідно до п. 46.3 ПКУ, якщо згідно з правилами, визначеними ПКУ, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації. Отже, у разі реєстрації підприємцем у ІV кварталі,  дві декларації про доходи подавати не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Доходи , Єдиний податок , Звітність , ПДФО , Підприємці , Декларація

Коментарі: 15

Новини по темі

Консультації по темі