• Посилання скопійовано

Списання нематеріальних активів не внесли у фінансову звітність: як виправити?

У фінзвітності за 2016 р. помилково не внесено списання НМА у зв'язку з закінченням строку їх використання. У 2015 р. активи введені в експлуатацію, а в 2016 р. були повністю амортизовані. Як це виправити у звітності? Чи подавати інформацію про виправлення до ДФС?

Згідно з п. 4 П(С)БО 8 нематеріальний  актив  - це немонетарний  актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований.

Згідно з п. 25 П(С)БО 8  нарахування  амортизації  нематеріальних  активів  (крім права постійного  користування  земельною  ділянкою) здійснюється протягом строку  їх  корисного використання, який встановлюється підприємством/установою (у розпорядчому акті) при визнанні цього об'єкта активом (при зарахуванні  на  баланс).

Нематеріальний  актив  списується  з  балансу в разі його вибуття внаслідок безоплатної передачі або неможливості отримання підприємством/установою   надалі  економічних вигод від його використання (п. 34 П(С)БО 8). За умовами запитання економічні вигоди від використання нематеріальних активів неможливо отримувати у зв’язку з закінченням строку їх використання, тому вони повинні бути списані з балансу проведенням Дт 133 Кт 127. 

Відповідні виправлення мають бути внесені у фінансову звітність (в даному випадку за формою 1-мс). Вартість нематеріальних активів наводиться у статті «Основні засоби» (первісна вартість – у рядку 1011, знос – у рядку 1012) – пп. 1.1 розділу ІІІ П(С)БО 25. Відповідно і виправлення слід відобразити в цих рядках фінансового звіту на кінець 2016 р.: первісна вартість та знос списаних нематеріальних активів зменшують показники цих рядків.

На спрощений фінансовий звіт поширюються норми П(С)БО 6. Так, згідно з п. 5 П(С)БО 6 виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності. П(С)БО 6 не пояснює, як саме повинно здійснюватися таке повторне відображення. На нашу думку, краще за все повторно подати фінансову звітність з уже виправленими показниками – до всіх інстанцій, до яких вона подавалася.

На суму податку на прибуток ця операція не впливає, оскільки залишкова вартість нематеріальних активів дорівнює нулю, і відповідні коригування при їх ліквідації згідно з пп. 138.1 ПКУ та 138.2 ПКУ не здійснюються.

Що стосується ПДВ, то донарахування податкових зобов’язань з ПДВ в даному випадку не передбачено нормами ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»