• Посилання скопійовано

Визначаємо форму, за якою подавати фінансову звітність...

Як підприємству правильно визначити форму, за якою подавати фінансову звітність: звичайну, фінзвітність малого підприємства або спрощену фінзвітність малого підприємства?

Склад фінансової звітності визначено в ст. 11 Закону про бухоблік.

Фінансова звітність підприємства (крім бюджетних установ, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та суб'єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Для суб'єктів малого підприємництва, неприбуткових підприємств, установ та організацій і представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності відповідно до згаданої статті Закону, П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва» встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

Причому П(С)БО 25 передбачає два варіанти форм фінзвітності: фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми 1-м, 2-м) та спрощений фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва (форми 1-мс, 2-мс).

Для того, щоб визначити, хто який фінзвіт подає, необхідно звернутися до норм ст. 55 ГКУ, яка встановлює класифікацію підприємств за розмірами залежно від обсягів доходів та чисельності працюючих. Систематизуймо відповідні критерії в таблиці.

Форми фінансової звітності суб'єктів малого підприємництва залежно від критеріїв діяльності

Форма Вид суб'єкта звітування Критерії обсягів діяльності
Звіт за формою 1-м, 2-м Представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності Критерії обсягів діяльності не встановлюються
Суб'єкти малого підприємництва — юридичні особи, які визнані такими відповідно до законодавства (крім тих, що складають звіт за ф. 1-мс, 2-мс)

Cередня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом (інформація може бути отримана на сайті НБУ, за даними січня – листопада 2015 р, середній курс становив трохи більше 24,1 грн/1 євро), отже 10 млн євро – це приблизно 241 млн грн

Звіт за формою 1-мс, 2-мс Суб'єкти малого підприємництва — юридичні особи, що відповідають критеріям мікропідприємництва

Cередня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 10 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом НБУ (інформація може бути отримана на сайті НБУ, за даними січня – листопада 2015 р., середній курс становив трохи більше 24,1 грн/1 євро), отже 2 млн євро – це приблизно 48,2 млн грн

Суб'єкти малого підприємництва — юридичні особи, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства

Юридичні особи - платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним підпунктом 3 п. 291.4 ПКУ — протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 млн грн* (п. 44.2 ПКУ)

______
* Згідно із Законом №909, обсяг доходу, що дає право юрособі на перебування на єдиному податку (третя група), а відповідно і на спрощений облік доходів та витрат, з 01.01.2016 р. скорочено до 5 млн грн

* Юридичні особи, які не відповідають наведеним в таблиці критеріям, зобов'язані складати та подавати повний фінансовий звіт — за формами, визначеними НП(С)БО 1 (форми 1, 2, 3, 4 та примітки до звітності).

Слід відзначити, що на сьогодні принципи побудови балансу та звіту про фінансові результати в усіх трьох комплектах звітності (звичайний фінзвіт, фінзвіт суб'єкта малого підприємництва, спрощений фінзвіт суб'єкта малого підприємництва) принципово не відрізняються. Їх відмінність — лише в ступені деталізації. Чим дрібнішим підприємством є суб'єкт звітування, тим меншої деталізації вимагає фінзвіт. Тому якщо підприємство має глибшу деталізацію, воно при складанні більш спрощеної форми просто укрупнює показники, включаючи їх до відповідних більш крупних статей звітності. Наприклад, стаття «запаси» у формі 1-мс включає, зокрема, товари, матеріали та готову продукцію. Стаття «основні засоби» форми 1-мс включає не лише основні засоби, а й нематеріальні активи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024504
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.202497
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202466
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202464
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024191