Запитання: У 1 і 2 кварталі 2014 р. підприємство отримало збитки і сплатило аванси в 1 кварталі 2014 р. в сумі 48500,00 та в 2 кварталі 2014 р. у сумі 19088,00 (всього сплачено авансів за 1 півріччя 2014 р. в сумі 67588,00). В декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2014 р. помилково не відображено у рядку 15 переплату авансових внесків за 1 квартал. Як правильно заповнити уточнюючу декаларацію?
Запитання: У разі самостійного виправлення помилок розрахунок збільшення/зменшення податкового зобов’язання та сума штрафних санкцій відображаються у рядках 23-27 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міндоходів від 30.12.2013 р. №872. Штрафні санкції у разі виникнення за наслідками такого самостійного виправлення недоплати розраховуються за нормами п.50.1 ПКУ, у розмірі 3% або 5%, в залежності від обраного способу виправлення помилок.
Якщо помилку слід виправити терміново, то не слід чекати на закінчення річного звітного періоду, а подати УР до декларації, у якій було знайдено помилку. В УР необхідно вказати правильні значення доходів, витрат, об’єкта оподаткування податком на прибуток за кожним окремим рядком (заповнюються не лише виправлені рядки, а і ті, які були заповнені правильно). На підставі порівняння податкового зобов’язання УР та декларації, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов’язання, штрафу та пені, які відображаються у частині «Самостійне виправлення помилок» Декларації (рядки 24 – 38). Разом із УР платник податку має право надати до податкового органу пояснення проведених виправлень. Додаток ВП до УР не складається.
Важко дати конкретні рекомендації, якщо не бачиш конкретної заповненої звітності та УР до неї. Але єдине, що слід тримати в полі зору, це той факт, що у звітності за період, наступний за періодом, за який було здійснено виправлення, відображаються показники вже з урахуванням проведених виправлень. Тобто, в даному разі, коли є потреба виправити вже поданий УР, новий УР варто порівнювати не з первинною декларацією, а саме з останнім поданим УР. В загальному випадку виводяться різниці по кожному із рядків, зокрема і за ряд. 28 (фактично через новий УР рядок 28 обнуляється) і тоді попередньо сплачений штраф набуває статусу надмірно сплаченого податку. Сума сплаченого штрафу буде обліковуватися в інтегрованій картці платника податків як переплата. На такі суми поширюється можливість повернути такі суми переплати в загальному порядку за нормами ст. 43 (на підставі заяви платника податків) на поточний рахунок підприємства.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити