Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Оплата за оренду приміщення: відображаємо у формі №1-ДФ

Оплата за оренду приміщення у фізособи за договором складає 2100 грн в місяць. З цієї суми утримується 1,5% військовий збір, а ПДФО утримується з мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра, яка становить 3979 грн. Яка сума ПДФО відображатиметься у формі №1ДФ?

Запитання: Оплата за оренду приміщення у фізособи за договором - 2100 грн в місяць. З цієї суми утримується 1,5% військовий збір, а ПДФО утримується з іншої суми тобто мінімальної вартості місячної оренди 1 кв. метра (згідно рішення міськради), яка становить 3979 грн. В 1ДФ з ПДФО гр. 3а і гр. 3 буде сума 3979 грн, а по військовому збору сума нарахованого доходу буде 2100 грн? 

Відповідь: Форма, порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою 1 ДФ затверджені наказом Мінфіну від 13 січня 2015 року N 4. По своїй суті податковий розрахунок - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. За своєю формою ця звітність не відповідає визначенню податкової декларації: тут немає об’єкту оподаткування, ставки та узгодження податкових зобов’язань. Увага, на підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого податку, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться! Саме тому, немає сенсу наводити в цій звітності базу оподаткування ПДФО (3979 грн.), тут мають бути зазначені:


гр.3а - дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів (виходячи із суми 2100 грн. на місяць);

гр.3 - сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

Як бачимо, зміст цих граф не повинен бути заповнений даними, що є базою для оподаткування ПДФО, подавців тут цікавить нарахований та виплачений фізособі дохід.

Щодо цих же граф у розділі ІІ 1 ДФ в частині воєнного збору, то і в цьому випадку, орієнтуємося на суму 2100 грн.

Є ще один момент, на який слід звернути увагу. Є спеціальне правило: якщо виплати проводяться своєчасно, то незалежно від фактичного здійснення виплати, суми виплаченого доходу, мали би знайти своє відображення в ряд.3, але, увага!, це стосується тільки зарплатних виплат. По відношенню до всіх інших виплат, крім заробітної плати, п.3.3 Наказу №4 спеціальне правило не розповсюджує, в цій графі у звітності за 1 кв.2015 р. мають бути відображені всі інші виплати за фактом їх здійснення в період 01.01.2015 – 31.03.2015. Якщо фактично дохід виплачений не був, в цій графі по даному контрагенту ставимо прочерк.

По аналогії із графами 3а та 3, у графі 4а "Сума нарахованого податку" відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством. Тобто значення гр. 4а чітко корелює із значенням гр. 3а: якщо нараховано дохід (3а), то і ПДФО в частині такого доходу має відобразитися у звітності (4а). А в гр. 4 "Сума перерахованого податку" відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету. У випадку, коли ПДФО фактично був перерахований у квітні 2015 – сума цього ПДФО відобразиться в гр.4  звітності за формою 1 ДФ за 2 кв. 2015 року.

 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Оренда , ПДФО , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі