Що стосується декларації платника ЄП потрібно врахувати норму п. 49.2 ПКУ: “Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є”. Відповідно, якщо у 1 кв. поточного року платником ЄП не здійснювалась діяльність декларація не подається. Проте, відповідно до пп. 296.7 ПКУ, податкова декларація складається наростаючим підсумком, відповідно, якщо юрособа — платник ЄП отримувала доходи у 1 кв. поточного року, а протягом 2 кв. діяльність не здійснювалась, це не звільняє платника від подачі декларації за 2 квартал.
Виходячи з того, що податковим (звітним) періодом для платників ЄП третьої групи (в т.ч. юросіб) є календарний квартал, такі особи звітуються кожного кварталу. Декларація платника єдиного податку (затверджена наказом Мінфіна від 21.12.2011 р. №1688 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку") подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси у строки, встановлені для квартального періоду - протягом 40 к.д., що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).
Що стосується строків виплати заробітної плати зауважимо наступне. За нормами ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці, в роботодавця є обов'язок виплачувати зарплату регулярно в робочі дні два рази на місяць.
Тому невиплата заробітної плати загрожує роботодавцю санкціями.
Підприємство, у якого є наймані працівники незалежно від факту виплати заробітної плати відповідно до пп. 14.1.180 ПКУ виконує функції податкового агента щодо податку на доходи фізичних осіб. Відповідно особа зобов'язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам. У разі нарахування, проте не виплати оподатковуваного доходу фізособі, слід врахувати норму пп. 168.1.5 ПКУ, щодо термінів сплати ПДФО. Тому підстав не подавати податковий розрахунок (нова форма N 1ДФ затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4) у підприємсва, яке використовує найману працю немає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити