Пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ передбачено, що платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ПКУ – платники ПДФО. Згідно пп. 162.1.1 ПКУ платником ПДФО, зокрема, є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Під це визначення як раз і підпадає орендодавець – фізична особа, яка отримує орендну плату від іншої фізичної особи.
У листі ДФС України від 21.01.2015 №1665/7/99-99-17-02-01-17 "Про внесення змін в адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору" податківці наголошують: платник, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів у загальний річний оподатковуваний дохід і подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити військовий збір із таких доходів.
Однак чинна форма Декларації про майновий стан і доходи не адаптована для відображення в ній військового збору. Тому прогнозуємо найближчим часом появу нової форми Декларації про майновий стан і доходи, при заповненні якої громадяни зможуть розрахувати, задекларувати та, як наслідок, сплатити військовий збір.
Хоча законотворцю тут можна не поспішати, адже нові правила обкладення військовим збором запрацювали із початку 2015 року, а це означає, що вперше платники податків можуть зіштовхнутися із самостійним декларуванням та сплатою військового збору за підсумками 2015 року (тобто аж в 2016 році).
Квартальну декларацію про доходи та форму 1ДФ фізичним особам, які не мають статусу підприємця, подавати не потрібно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити