Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Заповнюємо рядок 13.01 декларації про доходи правильно

Чи необхідно при заповненні рядка 13.01 декларації про майновий стан і доходи враховувати значення рядка 10?

Форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 № 793, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.12. 2013 за № 2179/24711 (далі – Інструкція).

Так, згідно з формою податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) рядок 13.01декларації «Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету» розділу V «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб» заповнюється таким чином: рядок 09 - рядок 11 - рядок 12 - рядок 03.02. 

При цьому рядок 13.01 декларації заповнюється у разі якщо за результатами розрахунку різниці отримано позитивне значення. 

Разом з тим розділом V «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб» декларації передбачено заповнення рядка 10 «Сума податку, сплаченого платником податку самостійно на дату подання декларації».

Підпунктом 3 п. 5 розділу ІІІ Інструкції визначено, що в рядку 10 декларації «Сума податку, сплаченого платником податку самостійно на дату подання декларації» вказується сума самостійно сплаченого до бюджету податку на доходи, отримані платником податку протягом звітного податкового року, станом на дату подання декларації. 

Крім того, зазначається також сума сплаченого податку за договором купівлі-продажу (міни) об’єкта нерухомості, нотаріальної дії щодо посвідчення якого не вчинено. Згідно з п. 172.6 ст. 172 Розділу IV Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями платник податку має право на повернення такої суми податку на підставі декларації, поданої в установленому порядку, та підтвердних документів про фактичну сплату податку.

Враховуючи зазначене, при розрахунку та заповненні рядка 13.01 декларації «Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету» значення рядка 13.01 не зменшується на значення рядка 10 «Сума податку, сплаченого платником податку самостійно на дату подання декларації».

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Єдина база податкових знань
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Доходи , ПДФО , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі