Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

У разі продажу рухомого майна необхідно до 1 травня подати декларацію про доходи

Чи потрібно подавати декларацію про доходи за 2013 р. фізособі, яка у звітному році отримала дохід від продажу іншій фізособі рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) не частіше одного разу на рік?

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна встановлено ст. 173 Податкового кодексу, відповідно до п. 173.1 якої дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 цього Кодексу.

З 01.01.2013 р. дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законодавством (за вибором платника податку).

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу Мінекономрозвитку України у порядку, встановленому постановою № 403 (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не підлягає оподаткуванню. 

Під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна в порядку, передбаченому ст. 173 Кодексу:

у разі продажу (обміну) легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) відповідні договори посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів;

якщо при продажу (обміні) легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) проводиться їх оцінка відповідно до закону, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи з такої оціночної вартості таких транспортних засобів, та документа про оцінку транспортних засобів.

У разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи — підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно надання до контролюючого органу інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна. Продаж резидентами та нерезидентами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта рухомого майна підлягає оподаткуванню згідно з положеннями п. 173.7 ст. 173 Податкового кодексу.

Водночас порядок подання Податкової декларації визначено ст. 179 цього Кодексу, п. 179.2 якої передбачено, що обов’язок платника податку щодо подання Податкової декларації вважається виконаним, і Податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими було сплачено податок відповідно до розділу IV цього Кодексу.

Таким чином, якщо фізичною особою протягом 2013 р. реалізовано один з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцик-ла, мопеда) за умови нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу або за посередництвом юридичної особи, то така фізична особа повинна подати Податкову декларацію за відповідний звітний рік до 1 травня року, що настає за звітним.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Доходи , ПДФО , ПКУ , Транспортні засоби , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі