Неподання Додатка 5, в якому відображається інформація про початок та припинення трудових відносин, є поширеною помилкою. Виправити її необхідно шляхом подання Податкового розрахунку з типом «Уточнюючий». Оскільки звітний період (1 квартал 2024 року) вже завершився, подати розрахунок з типом «Звітний новий» неможливо.
Покроковий алгоритм виправлення помилки
Для виправлення необхідно сформувати та подати до контролюючого органу Уточнюючий Податковий розрахунок в періоді певного місяця І кварталу 2024 року, який складатиметься з основної (заголовної) частини та Додатка 5, але за формою, що діє на сьогодні.
Крок 1. Заповнення заголовної частини Уточнюючого розрахунку
У рядку 065 потрібно зазначити, що подається Додаток 5 та кількість акрушів до нього. Інші додатки, які були подані раніше і не потребують коригування, в Уточнюючому розрахунку не заповнюються та не подаються.
Крок 2. Заповнення Додатка 5
У Додатку 5 потрібно заповнити один рядок з інформацією про звільненого працівника:
- Графа 6: Громадянство;
- Графа 7: Прізвище, ім'я, по батькові;
- Графа 8: Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- Графа 9: Код категорії особи (наприклад, «1» для найманого працівника за трудовим договором);
- Графа 10 «Дата закінчення»: Обов'язково вказується дата звільнення працівника;
- Графа 11 «Підстава для припинення…»: Зазначається підстава для звільнення з посиланням на відповідну статтю КЗпП України (наприклад, ст. 38 КЗпП, або пп. 1 ст. 36 КЗпП тощо);
- Графи 12-16: Інформація про посаду, документи-підстави тощо;
- Графа 20 «Ознака (0, 1)»: Поставте «0», що означає «рядок на введення».
Інформація щодо початку трудових відносин (якщо працівника було прийнято в тому ж кварталі) також має бути відображена, якщо вона не була показана раніше. Якщо ж працівник був прийнятий у попередніх періодах, заповнюється лише інформація про його звільнення.
Відповідальність та штрафні санкції
За подання звітності з недостовірними відомостями або помилками, якщо вони не призвели до заниження податкових зобов'язань, передбачено штраф.
Фінансовий штраф: відповідно до пп. 119.1 ПКУ, за подання з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, передбачено штраф у розмірі 1020 грн. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, штраф становить 2040.
Адміністративний штраф: можливе накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємства згідно зі ст. 163-4 КпАП у розмірі від 34 до 51 грн (за повторне порушення – від 51 до 85 грн).
Висновки:
- Для виправлення помилки необхідно подати Податковий розрахунок за той місяць звітного 1 квартал 2024 року з типом «Уточнюючий», в якому працівник звільнився;
- Податковий розрахунок має містити лише заповнену основну частину та коректно заповнений Додаток 5 з даними про звільнення працівника.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс
Передплатити