• Посилання скопійовано

Придбання авто для військової частини: гуманітарна чи благодійна допомога?

Неприбуткова організація отримала кошти від юр та фізосіб як пожертву на придбання авто для військової частини. Придбала валюту, оплатила нерезиденту та імпортувала авто. При перетині кордону оформлена декларація на перевезення гуманітарного вантажу, де отримувач – військова частина, а в CMR отримувач – неприбуткова організація. Для в/ч це благодійна чи гуманітарна допомога? Як звітувати неприбутковій?

Гуманітарна допомога є різновидом благодійної допомоги. Це випливає зі змісту ст. 2 Закону про гуманітарну допомогу

Надання благодійної допомоги регламентується Законом про благодійництво. А гуманітарної допомоги – обома Законами, але в першу чергу Законом про гуманітарну допомогу, а потім - Законом про благодійництво.

На відміну від благодійної допомоги гуманітарна допомога має визнаватися гуманітарною Мінсоцполітики або Радою міністрів ПРК, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (див. ст. 5 Закону про гуманітарну допомогу).

Але на період воєнного стану механізм визнання товарів гуманітарною допомогою, пропуску через митний кордон України та митного оформлення, отримання, надання, розподілу і контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги, що ввозиться на митну територію України, визначається Порядком №953 (від 05.09.2023 р.).

До 01.04.2024 р. для пропуску через митний кордон України гуманітарної допомоги, що здійснюється відповідно до Порядку, протягом якого пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги може здійснюватися також за місцем перетину митного кордону України шляхом подання у паперовому вигляді декларації про товари, що визнаються гуманітарною допомогою, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком 1 до Порядку, без зазначення унікального коду гуманітарної допомоги, який надається автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги (пропуск товарів без використання автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги)(див. пп. 2-1 Постанови №953).

Відповідно до пп. 2-2 Постанови №953, пропуск через митний кордон та митне оформлення гуманітарної допомоги у вигляді транспортних засобів для осіб, визначених відповідно до ч. 2  ст. 6 Закону «Про гуманітарну допомогу», здійснюється без письмового підтвердження від таких осіб. Цільове використання таких транспортних засобів підтверджується звітом про наявність та розподіл гуманітарної допомоги (за формою додатку 3 до Порядку №953), поданим відповідно до Порядку №953.

Звіт потрібно подати протягом 90 календарних днів з дати митного оформлення гуманітарної допомоги за декларацією (пп. 14 Порядку №953).

Звіт подається в електронній формі на сайті Єдиного реєстру отримувачів (див. пп. 2 Порядку №953).

З наведеного випливає, що в даній ситуації ввезення авто є гуманітарною допомогою, на наш погляд, як для неприбуткової організації, так і для військової частини.

Це також означає, що неприбуткова організація має зазначати про таку гуманітарну допомогу у Звіті про наявність та розподіл гуманітарної допомоги, про який ми сказали вище.

Окрім того, така гуманітарна допомога має відображатися у Звіті про використання доходів неприбуткової організації та в додатку ГД. Детальніше про звітування можна почитати тут.

***

Читайте також: Зміни у регулюванні гуманітарної допомоги: до чого готуватися?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Договір оренди укладено з сільською радою: як звітувати?
    Підприємство – платник єдиного податку IV групи планує укласти договір оренди земельної ділянки з сільською радою строком на 11 місяців. Договір реєструється в книзі реєстрації короткострокових договорів. Як відзвітувати за такі земельні ділянки?
    16.05.202418
  • Перелік звітів для подання у ТЦК та СП
    Який перелік звітів з військового обліку для юридичної особи?
    15.05.20241 5932
  • Переукладено договір оренди на новий строк: що з формою №20-ОПП?
    Договір оренди обладнання закінчився 30.04.2024 р. (договір 1), сформовано акт на повернення обладнання з оренди. Новий договір оренди укладено 01.05.2024 р. (договір 2). Договір укладено на тих же умовах, з тим же орендарем. Обладнання знову передано за актом прийому-передачі. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП на повернення з оренди обладнання та передачу в оренду за новим договором?
    15.05.2024215
  • Не відобразили подарунки працівникам в додатку 1 єдиної звітності: як виправити?
    В грудні 2023 року працівникам були видані подарунки та нарахований ЄСВ 22%, проте вони не були відображені у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ІV квартал 2023 року. У додатку 4ДФ єдиної звітності подарунки відображені за ознакою доходу «160». Як виправити додаток 1?
    08.05.2024356
  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202443