• Посилання скопійовано

Подання ФОП на загальній системі звіту з ЄСВ за минулі роки

Як подати звіт з ЄСВ за підприємця за минулі роки (2009-2012 рр.), який перебував на загальній системі? ЄСВ за ці роки сплачувався

Згідно з пп. 48.1 ПКУ, податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пп. 46.5 ПКУ та чинному на час її подання.

Тому, у разі необхідності подання звітності з ЄСВ за минулі періоди (2009 по 2012 рік), яка не була подана, то така звітність має вже подаватися згідно з Додатком 1 у складі декларації про майновий стан і доходи за формою, чинною на момент подання.

Тож, якщо ФОП на ЗСО не подавала за минулі періоди (2009 по 2012 рік) додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, повинна це виправити через подання додатка ЄСВ 1 до декларації про майновий стан і доходи. 

Отже, якщо ФОП на ЗСО не подавала за минулі періоди (2009 по 2012 рік) не тільки додаток 5, а й саму декларацію, то така особа зобов’язана подати Додаток ЄСВ у складі Декларації з типом «Звітна». 

У випадку, якщо ФОП на ЗСО, подавала Декларацію за минулі звітні періоди з позначкою «Звітна», але звітність по єдиному внеску подаватиме вперше за такі періоди, то щоб відзвітувати з ЄСВ за себе, ФОП має подати декларацію з додатком ЄСВ 1 зазначивши в них тип «Уточнююча».

 

Додаток ЄСВ 1

Рядки та колонки табличної частини заповнюються з правильними показниками за період, за який не було подано свого часу Звіт за формою Д5. 

Період, за який нараховується ЄСВ, вказується у рядку 8 «Тип платника та перебування (місяць)». 

Після заповнення табличної частини вказується підсумкове значення рядка «Усього» графи 6, яке переноситься до розділу VI декларації, де:

  • у рядку 23 слід вказати суму ЄСВ за даними звітного (податкового) періоду, в якому виявлена помилка. Оскільки в минулому суму ЄСВ не нараховували, адже форму Д5 не подавали, то тут слід вказати «0»;
  • у рядку 24 – уточнена сума ЄСВ за період, що уточнюється. Тобто переноситься сума із рядка «Усього» графи 6 табличної частини з типом «Уточнююча»;
  • у результаті порівняння даних рядків 23 та 24 більший показник буде у рядку 25.1, а отже, помилка (неподання звіту за формою Д5) призвела до заниження нарахованої суми ЄСВ. Тобто, в даному випадку, у рядок 25.1 переноситься сума із рядка 24.

 

Декларація про майновий стан і доходи

Спочатку заповнюються дані декларації щодо нарахованих ПДФО і ВЗ, так, як вони були відображені у річній декларації в минулих періодах.

Після цього заповнюється розділ VІ «Розрахунок податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах». При цьому оскільки ПДФО і ВЗ тоді були розраховані правильно, то слід продублювати одні і ті ж дані щодо нарахованих ПДФО і ВЗ, рядки, які стосуються уточнення ПДФО і ВЗ, у розділі VІ не заповнюються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024568
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024105
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202468
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202468
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.2024194