Запитання:
1. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді?
2. Цей працівник працює на посаді заступника головного бухгалтера і на майбутній посаді головного бухгалтера працює за сумісництвом. Чи треба про це зазначати?
3. Чи треба видавати наказ про звільнення працівника з посади заступника головного бухгалтера? Чи можна видати наказ, в якому одночасно зазначено про звільнення з посади заступника головного бухгалтера і призначення головним бухгалтером за сумісництвом?
Відповідь:
Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком тимчасового переведення, передбаченого ст. 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.
Отже, у разі переведення працівнику доручається або інша робота, або та ж сама, але на іншому підприємстві, або робота на цьому ж підприємстві, але в іншій місцевості.
В даному випадку заступника головбуха, який працює за сумісництвом, переводять на посаду головбуха також за сумісництвом.
Відповідь на 1 питання
Подавати повідомлення про прийняття на роботу у випадку переведення з посади на посаду на одному підприємстві та без зміни статусу і умов праці (з сумісника на основне місце роботи) – не потрібно, тому що не буде звільнення з роботи та прийняття на роботу, тобто трудовий договір не переривається.
Відповідь на 2 питання
Така інформація зазначається в наказі про переведення та в додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.
Про те, як інформацію про переведення працівника з однієї посади на іншу (на постійній термін) відображають у додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ ми писали тут.
Відповідь на 3 питання
Потрібно видати наказ на переведення працівник з однієї посади на іншу посаду, оскільки працівниця, як працювала на підприємстві за сумісництвом на посаді заступника, так і працюватиме й далі за сумісництвом, але вже на посаді головбуха. Звільняти з посади та приймати на іншу посаду не потрібно. Звільняти та приймати потрібно було б у випадку, якби працівниця, яка працює за сумісництвом заступником головбуха починала б працювати на підприємстві головбухом за основним місцем роботи, тобто зімнився б сам трудовий договір.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити