• Посилання скопійовано

Переведення заступника на посаду головного бухгалтера: як бути з звітністю?

На підприємстві змінюється головний бухгалтер. На посаду головного бухгалтера призначається працівник, який працює на цьому ж підприємстві на посаді заступника головного бухгалтера. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді?

Запитання:

1. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді? 

2. Цей працівник працює на посаді заступника головного бухгалтера і на майбутній посаді головного бухгалтера працює за сумісництвом. Чи треба про це зазначати? 

3. Чи треба видавати наказ про звільнення працівника з посади заступника головного бухгалтера? Чи можна видати наказ, в якому одночасно зазначено про звільнення з посади заступника головного бухгалтера і призначення головним бухгалтером за сумісництвом?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком тимчасового переведення, передбаченого ст. 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Отже, у разі переведення працівнику доручається або інша робота, або та ж сама, але на іншому підприємстві, або робота на цьому ж підприємстві, але в іншій місцевості. 

В даному випадку заступника головбуха, який працює за сумісництвом, переводять на посаду головбуха також за сумісництвом.

 

Відповідь на 1 питання

Подавати повідомлення про прийняття на роботу у випадку переведення з посади на посаду на одному підприємстві та без зміни статусу і умов праці (з сумісника на основне місце роботи) – не потрібно, тому що не буде звільнення з роботи та прийняття на роботу, тобто трудовий договір не переривається.

 

Відповідь на 2 питання

Така інформація зазначається в наказі про переведення та в додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Про те, як інформацію про переведення працівника з однієї посади на іншу (на постійній термін) відображають у додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ ми писали тут.

 

Відповідь на 3 питання

Потрібно видати наказ на переведення працівник з однієї посади на іншу посаду, оскільки працівниця, як працювала на підприємстві за сумісництвом на посаді заступника, так і працюватиме й далі за сумісництвом, але вже на посаді головбуха. Звільняти з посади та приймати на іншу посаду не потрібно. Звільняти та приймати потрібно було б у випадку, якби працівниця, яка працює за сумісництвом заступником головбуха починала б працювати на підприємстві головбухом за основним місцем роботи, тобто зімнився б сам трудовий договір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Податкова звітність при перетворенні підприємства
  Держпідприємство у грудні 2023 р. змінює організаційно-правову форму з ДП на АТ, при цьому код ЄДРПОУ не змінюється. Буде зміна кодів сплати податку на прибуток (з 11020100 на 11021000) і частини чистого прибутку (доходу) на дивіденди (з 21010100 на 21010500). За 2023 рік подавати одну декларацію з податку на прибуток чи дві? Один розрахунок частини чистого прибутку чи два?
  05.12.202310
 • Чи відображати в декларації відшкодування втрат за фактичне землекористування?
  Підприємство 16.11.2023 р. уклало з міськрадою договір оренди землі та окремо договір про відшкодування втрат від недоотримання коштів за фактичне землекористування за період 23.08 – 23.11.2023 р. Обидва договори набрали чинності 16.11.2023 р. Як заповнити декларацію з плати за землю? Чи відображати в декларації відшкодування втрат?
  24.11.202320
 • «Звітна» як «Довідкова» для призначення допомоги по вагітності та пологах
  Працівниці виданий лікарняний по вагітності та пологах з 15.11.2023 р. на 126 календарних днів. Чи потрібно подавати проміжну єдину звітність з ПДФО, ВЗ та з ЄСВ? Якщо потрібно, то за який період, які додатки до єдиної звітності подавати та як заповнювати?
  23.11.2023488
 • Відображення оплати за ДУМ щодо комунальних послуг ФОПу в додатку 4ДФ
  Чи потрібно за договором управління майном відображати оплату з банківського рахунку ФОПу за комунальні послуги в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
  13.11.202342
 • Як в декларації з прибутку відобразити зарахування сплаченого авансового внеску з дивідендів?
  За попередні звітні квартали отриманий прибуток перекривався збитками минулих періодів. А прибуток ІІІ кварталу вже не перекривається збитком. Але є суми сплаченого авансового внеску при виплаті дивідендів. Як правильно заповнити додаток АВ, де оплачена сума частини чистого прибутку більша, ніж сума отриманого прибутку? В якому рядку декларації зазначити суми авансових внесків, щоб перекрити суму нарахованого прибутку?
  27.10.2023229