• Посилання скопійовано

Переведення заступника на посаду головного бухгалтера: як бути з звітністю?

На підприємстві змінюється головний бухгалтер. На посаду головного бухгалтера призначається працівник, який працює на цьому ж підприємстві на посаді заступника головного бухгалтера. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді?

Запитання:

1. Чи потрібно при зміні головного бухгалтера, крім форми №1-ОПП, знову подавати повідомлення про прийняття на роботу працівника, якщо він вже у штаті тільки на іншій посаді? 

2. Цей працівник працює на посаді заступника головного бухгалтера і на майбутній посаді головного бухгалтера працює за сумісництвом. Чи треба про це зазначати? 

3. Чи треба видавати наказ про звільнення працівника з посади заступника головного бухгалтера? Чи можна видати наказ, в якому одночасно зазначено про звільнення з посади заступника головного бухгалтера і призначення головним бухгалтером за сумісництвом?

 

Відповідь:

Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком тимчасового переведення, передбаченого ст. 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Отже, у разі переведення працівнику доручається або інша робота, або та ж сама, але на іншому підприємстві, або робота на цьому ж підприємстві, але в іншій місцевості. 

В даному випадку заступника головбуха, який працює за сумісництвом, переводять на посаду головбуха також за сумісництвом.

 

Відповідь на 1 питання

Подавати повідомлення про прийняття на роботу у випадку переведення з посади на посаду на одному підприємстві та без зміни статусу і умов праці (з сумісника на основне місце роботи) – не потрібно, тому що не буде звільнення з роботи та прийняття на роботу, тобто трудовий договір не переривається.

 

Відповідь на 2 питання

Така інформація зазначається в наказі про переведення та в додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Про те, як інформацію про переведення працівника з однієї посади на іншу (на постійній термін) відображають у додатку 5 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ ми писали тут.

 

Відповідь на 3 питання

Потрібно видати наказ на переведення працівник з однієї посади на іншу посаду, оскільки працівниця, як працювала на підприємстві за сумісництвом на посаді заступника, так і працюватиме й далі за сумісництвом, але вже на посаді головбуха. Звільняти з посади та приймати на іншу посаду не потрібно. Звільняти та приймати потрібно було б у випадку, якби працівниця, яка працює за сумісництвом заступником головбуха починала б працювати на підприємстві головбухом за основним місцем роботи, тобто зімнився б сам трудовий договір.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • З якою періодичністю нараховувати курсові різниці?
  Через тимчасову заборону на час воєнного стану на придбання валюти для погашення кредиту підприємство, платник податку на прибуток із різницями, звітує щокварталу, має заборгованість перед нерезидентом. Від’ємну курсову різницю відображає у витратах. Чи є обмеження на витрати? Чи є порушення, якщо замість розрахунку різниць раз в квартал розраховували щомісяця?
  26.09.2023399
 • Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ і сплата податків за працівників за орендованим офісом
  ТОВ має юридичну адресу, за якою немає найманих працівників. Для працівників орендується офіс в іншому районі міста (без створення відокремленого підрозділу). Чи правильно подавати Додаток 1 за юрадресою, а Додаток 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ - за всіма працівниками до іншого району та сплачувати ЄСВ та ВЗ за юрадресою, а ПДФО - за адресою орендованого офісу?
  22.09.20237185
 • Відступлення права вимоги в звітності 4ДФ
  ФГ планує продати (відступити) фізособі за номіналом плюс інфляційні нарахування прострочений борг іншої фізособи, члена ФГ, який утворився внаслідок надання поворотної фіндопомоги. Чи відображати таку операцію в додатку 4ДФ? Чи визнається в обліку ФГ відступлення права вимоги доходом фізособи-боржника?
  13.09.202343
 • Чи розраховувати МПЗ із земель промисловості?
  Юрособа - платник податку на прибуток орендувала у фізособи земельну ділянку категорії використання 11.02 (землі промисловості). За договором оренди щомісяця виплачується орендна плата, в формі 4ДФ відображається з ознакою «106». За усною вказівкою ДПІ юрособа зазначала неправильну ознаку, тому її слід виправити, а також розрахувати МПЗ за 2022 рік, подавши уточнюючу декларацію з додатком МПЗ. Чи права податкова?
  01.09.202338
 • Невідображення роботи з ФОП у Додатку 4ДФ: підстава для включення підприємства до ризикових
  Підприємство під час карантину (з 01.01.2022 по 30.06.2023 рр.) не відображало в Додатку 4ДФ розрахунки з ФОП за виконані роботи/послуги. Чи може ДПС включити підприємство до ризикових платників, на підставі п.10 Довідника кодів податкової інформації? Якщо є такий ризик, як можна уникнути включення підприємства до ризикових та відповідно блокування ПН?
  25.08.2023212