• Посилання скопійовано

Звітність за працевлаштованого іноземця з посвідкою на проживання

Оформляємо на роботу особу - громадянина іншої країни, який має посвідку на тимчасове проживання. Всі дозвільні документи отримали. Повідомлення на прийняття на роботу відпавили. Крім об'єднаної звітності ще потрібно кудись звітувати (центр зайнятості чи інші структури)? Чи є якісь особливості щодо звітування по об'єднаній звітності, по працевлаштованих іноземцях?

Виконувати додаткові регулярні звітування щодо працевлаштованого іноземця, крім подання Податкового розрахунку (об'єднаної звітності), не потрібно. Однак існує важлива одноразова дія після укладення трудового договору. Щодо самої звітності, то вона майже ідентична звітуванню за громадян України, але має одну ключову відмінність у Додатку 1.

 

Звітність до Центру зайнятості та інших органів

Роботодавець (ФОП) зобов'язаний на підставі п. 4 ч. 4 ст. 42-6 Закону «Про зайнятість населення» подати до територіального органу Державної служби зайнятості, який видав дозвіл на застосування праці, засвідчену копію укладеного трудового договору (контракту) з іноземцем протягом 10 календарних днів з дня укладення договору.

 

Інші структури 

Регулярна звітність подається тільки до податкових органів у вигляді Податкового розрахунку. Іноземці не є військовозобов'язаними в Україні, тому звітувати про них до ТЦК та СП не потрібно.

 

Особливості заповнення єдиної звітності 

Звітність за іноземця подається у складі загального Податкового розрахунку, але з урахуванням таких особливостей у його додатках:

 

Додаток 1

При заповненні Д1 на працівника-іноземця єдина відмінність полягає у графі 5 "Ознака громадянина України (1 – так, 0 – ні)". Для такого працівника у цій графі необхідно вказати "0".  Усі інші графи, включаючи код категорії застрахованої особи (зазвичай "1"), заповнюються у стандартному порядку.

 

Додаток 4ДФ

Цей додаток заповнюється без будь-яких особливостей. Дохід у вигляді заробітної плати відображається із стандартною ознакою доходу "101". Іноземець, який є резидентом України (а наявність посвідки на проживання на це вказує), має право на ПСП на загальних підставах, якщо його дохід не перевищує встановленого ліміту і він подав відповідну заяву.

 

Додаток 5

При відображенні інформації про прийняття на роботу іноземця є одна важлива графа:

  • графа 05 "Громадянин України (1 — так, 0 — ні)": для працівника-іноземця в цій потрібно вказати "0";
  • графа 07 "Категорія особи": вказується "1" (наймані працівники з трудовою книжкою) або "2" (за сумісництвом). 

Висновки:

  • Подайте копію трудового договору до Центру зайнятості протягом 10 днів після його укладення;
  • При заповненні додатків єдиної звітності коректно вказуйте статус іноземця;
  • Зберігайте копії всіх дозвільних документів (дозволу на працю, посвідки на проживання) разом з особовою справою працівника. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»