Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Хто подає декларацію для отримання податкової знижки за договором страхування життя?

Чи може один із батьків подати декларацію для отримання податкової знижки згідно з пп.166.3.5 ПКУ, якщо вони здійснюють оплату за договором страхування життя, який оформила донька на себе, але самостійно сплачувати не має можливості, тому що знаходиться у відпустці для догляду до дитиною до 3-х років?

Відповідно до пп. 14.1.170 ПКУ, податкова знижка – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати.

Тобто, сума оподатковуваного доходу фізичної особи може бути зменшена на суму податкової знижки, що призведе до зниження суми ПДФО.

Відповідно до пп. 166.3.5 ПКУ, сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

  • при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю — суму, визначену в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ (у 2020 році - 2940 грн);
  • при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю — 50 % суми, визначеної в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (у 2020 році - 1470 грн).

Згідно з пп. 166.2.1 ПКУ, до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними бо товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). 

У зазначених документах обов’язково відображається сума сплачених страхових внесків, дата сплати, прізвище платника, реквізити договору за яким проведена оплата.

Для отримання податкової знижки за 2020 рік платник податку повинен подати декларацію про майновий стан і доходи, розрахункові та платіжні документи, які підтверджують здійснені витрати. Декларація подається до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник до 31 грудня 2021 року.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (пп. 166.4.3 ПКУ).

Враховуючи зазначене, подати декларацію та включити до податкової знижки витрати на оплату страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя, сплачених ним як за себе, так і за членів своєї сім’ї першого ступеня споріднення може лише платник податку – фізична особа, що є страхувальником за договором страхування (власником страхового полісу). В даному випадку це та особа, яка оформила на себе договір та на даний час знаходиться у відпустці для догляду до дитиною до 3-х років.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Податкова знижка , Страхування , Декларація , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі