Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Виправлення невідображеного доходу минулого періоду в Звіті з ЄСВ звільненому працівнику

Виявлено помилку з Звіті з ЄСВ за січень 2017 року: щодо звільненого працівника не показали компенсацію за невикористану відпустку, яку нарахували та виплатили при звільненні, а ще не подали таблицю 5. Внаслідок чого в Е-кабінеті "висить" переплата з ЄСВ з суми компенсації. Як виправити помилку за січень 2017 року?

Платниками ЄСВ відповідно до ст. 4 Закону про ЄСВ є роботодавці: юридичні та фізичні особи та фізичні особи-підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами. 

Платники ЄСВ, зокрема, роботодавці, зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ за застрахованих осіб (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ). Тому яку б помилку не допустили, її потрібно виправити.

 

Виправлення у таблиці 5 Звіту з ЄСВ

Якщо не було відображено інформацію про звільнення працівника, потрібно сформувати таблицю 5 за січень 2017 року з типом «додаткова» та зазначити у графі 11 дату припинення трудових відноси, тобто дату звільнення «31» та додати титульний аркуш згідно з вимогами п. 4 розділу V Порядку №435.

 

Виправлення у таблиці 6 Звіту з ЄСВ

Данне виправлення проводимо у чинній формі звіту на момент виявлення помилки, тобто у єдиній звітності за Порядком №773.

Порядок №773 говорить: платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань 2, який відноситься до реквізиту "9" Додатку 1, а суму компенсації потрібно віднести до того місяця, у якому її було нараховано вказавши у реквізиті 10 - "012017". 

В розділі І основної частини звіту, крім даних звітного кварталу, зазначаємо у рядку 4 (і в службовому рядку 4.1) суму ЄСВ з суми компенсації. При цьому значення рядка 4 увійде до загального підсумку звіту – він враховується при визначенні суми ЄСВ до сплати в рядках 7 та 8.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Відпустки , Доходи , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі