Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

За який період подається уточнююча декларація на нерухоме майно?

Юрособа продала нежитлове приміщення (ОЗ) 30.10.2020 р. Відповідно юрособі потрібно подати протягом місяця уточнюючу декларацію на нерухоме майно і не тільки. За який період подається уточнююча декларація на нерухоме майно та як її заповнити разом з додатком 2?

Відповідно до пп. 266.7.5 ПКУ, платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ПКУ).

Отже, у графі 6 табл. 1 розд. І додатку 2 до декларації зазначається інформація про реєстраційні дані об'єкта нерухомого майна.

В графах 9, 10, 11 та 12 табл. 2 розд. І додатку 2 до декларації зазначається кількість місяців перебування об'єкта нерухомості у власності платника у кожному кварталі звітного (податкового) періоду. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року для попереднього власника не враховується місяць, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт, а для нового власника враховується місяць, в якому він набув право власності.

У графах 20, 21, 22 та 23 табл. 2 розд. І додатку 2 до декларації зазначається сума авансового внеску за відповідний квартал звітного (податкового) періоду, яка обчислюється за формулами, наведеними в п. 16 приміток додатку 2 до декларації. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Нерухомість , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +