Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Імпорт за договором комісії: хто коригує фінрезультат за пп. 140.5.4 ПКУ?

Підприємство-комісіонер планує укласти договір комісії з резидентом-комітентом на імпорт обладнання. Організаційно-правову форму нерезидента включено до Переліку КМУ №480. Хто в даному випадку має коригувати фінрезультат за пп. 140.5.4 ПКУ?

Відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, придбаних у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку КМУ №480, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента (пп. 1 ст. 1011 ЦКУ). 

Разом з цим, пп. 1 ст. 1018 ЦКУ передбачено, що майно, придбане комісіонером за рахунок комітента, є власністю комітента. Тобто в обліку комісіонер відображає отримане від нерезидента майно на позабалансовому рахунку 025 з подальшою передачею його комітенту.

Таким чином вважаємо, що оскільки право власності на придбане обладнання комісіонер не отримує, то коригувати фінрезультат за пп. 140.5.4 ПКУ має саме комітент – який фактично і придбаває товари у нерезидента (саме до комітента переходить право власності на товар від нерезидента). Комісіонер в даному випадку не є покупцем цих товарів, а надає посередницькі послуги, за що і отримує відповідну платню. Саме ж обладнання у комісіонера знаходиться на зберіганні.

При цьому, комітент може уникнути обов’язку коригування фінрезультату, якщо ціна придбання обладнання не  перевищує їх ціну, визначену за принципом «витягнутої руки» відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ. Якщо ж ціна придбання перевищує визначену за принципом «витягнутої руки» ціну, то коригування фінансового результату до оподаткування здійснюється на розмір такої різниці.

Отже, у комісіонера, незалежно від того, чи застосовує він коригування фінрезультату, чи ні, податкові різниці за даної операції не виникають – вона впливає на фінрезультат виключно за правилами бухгалтерського обліку (згідно з п. 6.2 П(С)БО 15 до доходу потрапить лише сума комісійної винагороди).

А от «високодохідний» комітент, який застосовує податкові коригування, має збільшити фінрезультат за пп. 140.5.4 ПКУ (у разі перевищення ціни придбання над ціною визначеною за принципом «витягнутої руки»).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Імпорт , Коригування , Фінансова звітність , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі