• Посилання скопійовано

Самостійне коригування згідно з ст. 39 ПКУ та фінансова звітність

За результатами 2019 р. підприємство здійснило самостійне коригування за пп. 39.5.4.1 ПКУ та подало уточнюючу декларацію з податку на прибуток за 2019 р. та додаток ТЦ. Як відобразити в бухобліку і фінзвітності дане коригування і чи потрібно робити коригування фінзвітності за 2019 рік?

Відповідно до пп. 39.5.4.1 ПКУ у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", та/або не відповідають розумній економічній причині (діловій меті), платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, розрахувавши свої податкові зобов’язання відповідно до:

  • максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності); та/або
  • мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).

Результати самостійного коригування відображаються у додатку ТЦ до декларації з податку на прибуток, з якого потім інформація переноситься до додатків РІ та ЦП. У свою чергу, підсумкова інформація з додатка ТЦ переноситься знову ж таки до додатку РІ.

У додатку РІ до декларації з податку на прибуток відображаються всі коригування фінрезультату, що здійснив платник податку за звітний період. І нарешті, кінцевий підсумок всіх ккоригувань формується у рядку 03 додатка РІ та переноситься до рядку 03 декларації.

У бухобліку та фінансовій звітності жодним чином не відображаються  коригування фінрезультату з метою оподаткування, що передбачені ПКУ. 

Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, наводиться у рядку 01 декларації за даними фінансової звітності, яка не включає в себе коригування з метою оподаткування. Далі фінрезультат, визначений за правилами бухобліку, відображається у рядку 02 декларації на підставі даних звіту про фінансові результати, також без врахування коригувань. Це єдині точки дотику декларації з податку на прибуток та фінансової звітності.

Подальші податкові коригування фінрезультату знаходять своє місце у рядку 03 декларації та розшифровуються у додатку РІ, ТЦ, ЦП та інших, і вони жодним чином не пов’язані з бухобліком.

Таким чином, самостійне коригування згідно з ст. 39 ПКУ не впливає на фінзвітність, тому виправляти фінзвітність за 2019 рік не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»