Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Бенефіціар-фізособа: чи має фізособа подавати звітність?

Фізособа - резидент України є кінцевим бенефіціаром юрособи - нерезидента. У зв'язку зі змінами до ПКУ в 2020 р. і іншим законодавством, які звіти в Україні має подавати така фізособа, в тому числі в зв'язку з розкриттям інформації про бенефіціарів? Яка відповідальність за неподання такої звітності або інформації?

З 28 квітня 2020 р. запрацював Закон №361, який вніс зміни до Закону №755. Завдяки змінам, з’являться норми про обов’язок подавати держреєстратору, а також оновлювати та щорічно підтверджувати дані про кінцевих бенефіціарних власників. А крім того, повідомляти про структуру власності.

За порушення цієї вимоги загрожує адмінштраф на керівника або особу, уповноважену діяти від імені юрособи (виконавчого органу), — від 17000 до 51000 грн (ч. 6 ст. 166-11 КУпАП). Складати протоколи зможуть суб’єкти держфінмоніторингу (ст. 255 КУпАП).

Вимоги про подання, підтримку в актуальному стані і підтвердження даних про бенефіціарів стосується лише юросіб. Причому незалежно від організаційно-правової форми (ТОВ, АТ тощо).

Відомості про бенефіціарів не подають:

  • громадські формування;
  • адвокатські об'єднання;
  • ТПП;
  • об'єднання співвласників багатоквартирних будинків;
  • релігійні організації;
  • державні і комунальні підприємства;
  • державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації.

Будь-які інші форми підприємництва не згадуються, а тому на ФОП це правило не поширюється.

Таким чином, звіти про бенефіціарів мають подавати лише юрособи, які мають фізосіб-бенефіціарів. Самі фізособи-бенефіціари нічого не подають.

Тож, якщо юрособа-нерезидент зареєстрована на території України як ТОВ, то така юрособа має подавати інформацію про бенефіціара-фізособу. Якщо на території України немає суб’єкта підприємницької діяльності у вигляді юрособи, то відповідно немає й кому подавати таку інформацію.

Що стосується змін до ПКУ щодо бенефіціарів, то вони стосуються змін у ст.103 ПКУ щодо уникнення подвійного оподаткування при виплаті доходу нерезиденту. Тобто, коли резидент виплачує доходи нерезиденту, а не навпаки. Детальніше про ці зміни ми писали тут.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Відповідальність , Звітність , Нерезиденти , Підприємці

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі