Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Зарплату виплачено наступного місяця: як відобразити це в звітності?

18.03.2019 року працівника було прийнято на роботу. Зарплату за березень виплачено 01.04.2019 року. Як відображати в такому випадку суму нарахованої зарплати в формі №1ДФ та звіті з ЄСВ (Д4) (зокрема, в частині виплаченого доходу)?

Форма №1ДФ

Відповідно до п. 3.3 Порядку №4 у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

При цьому, зарплата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який зарплату було нараховано.

Згідно з абз. 1 ст. 115 КЗпП зарплата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Отже, у випадку, зазначеному у запитанні, до податкового розрахунку за I квартал входить зарплата за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні), а також відповідна сума утриманого та сплаченого з неї податку.

Окрім цього, оскільки працівника було прийнято на роботу, то у графі 6 «Дата прийняття» зазначається дата прийняття такого працівника на роботу.

 

Звіт з ЄСВ

У звіті за формою №Д4 (звіт з ЄСВ) зазначається, зокрема, інформація про суми нарахованої зарплати працівникам, а також винагороди за договором ЦПХ. При цьому, звіт заповнюється виходячи з нарахованих, а не виплачених сум зарплати (винагороди). Таким чином, підприємство у Додатку 4 за березень відображає суми нарахованої зарплати за березень прийнятого працівника в повному обсязі.

Окрім цього, у звіті за формою №Д4 інформація про прийняття працівника відображається у таблиці 5. Зокрема, в цій таблиці зазначаються дані такої особи, дата початку трудових відносин, а також документ-підстава, за яким виникають такі трудові відносини (наприклад, наказ про прийняття на роботу).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Звітність , ПДФО

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі