Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

ФОП змінив адресу: до якої ДФС звітувати?

Фізособа - підприємець змінила місце проживання у листопаді 2018 року. До якої ДФС необхідно подавати звітність та сплачувати податки за 2018 рік? Чи потрібно реєструвати нову Книгу обліку доходів?

Заява

В першу чергу необхідно зазначити, як платник ЄП вносить відомості про зміну своєї адреси в реєстр платників ЄП. Це питання детально ми розглядали тут. Так, в залежності від групи єдиного податку заява подається:

  • платниками єдиного податку I і II груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни;
  • платниками єдиного податку III групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

 

Декларація платника єдиного податку

Згідно з ч. 8 ст. 45 БКУ у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Отже, у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району фізособою – підприємцем – платником ЄП, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюється за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року – за новою податковою адресою (основним місцем обліку).

Відповідно до пп. 294.7 ПКУ у разі зміни податкової адреси фізособи – підприємця - платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси. Таким чином, за 2018 рік річну декларацію необхідно подати за місцем попереднього обліку. Сплата розрахованої суми ЄП за 2018 рік також здійснюється за старим місцем обліку.

А вже подавати декларацію за І квартал 2019 року і сплачувати податок потрібно буде за новим місцем податкової адреси.

 

Звіт з ЄСВ

Відповідно до п. 8 розд. ІІІ Порядку №435, якщо страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження або місце проживання, що пов’язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці, звіт з ЄСВ за цей звітний період (з першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність з ЄСВ подається та сплачується до контролюючого органу, що відповідає новому місцезнаходженню (місцю проживання).

 

Книга обліку доходів

У разі обрання платником податку ведення книги в паперовому вигляді, книга прошнурована, пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі. Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою. При реєстрації нової книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня книга залишається у платника податку (п. 3 Порядку №579).

Податківці наполягають, що у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізособі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку, хоча це не передбачено нормами ПКУ та Порядком №579.

Такий висновок опосередковано можна зробити з того, що згідно з п. 10.1 розд. Х Порядку №1588, у разі проведення держреєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків. Отже, у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, внаслідок якого відбулось перейменування назви міста, вулиці інших топонімів, фізособі – підприємцю на загальній системі оподаткування необхідно зареєструвати нову Книгу у контролюючому органі за новим місцем обліку.

При цьому, як  роз’яснюють донецькі податківці, зробити це необхідно до отримання фізособою доходів від здійснення підприємницької діяльності.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Єдиний податок , Єдиний соціальний внесок , Звітність , Підприємці , Декларація , ДФСУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі