Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи звітуватися перед ДФС та Пенсійним фондом, якщо зарплата не нараховувалася?

Якщо зарплата не нараховувалася, чи можна не подавати звіти за формою №1ДФ та звіт з ЄСВ до контролюючих органів?

Не потрібно подавати нульову звітність з ЄСВ та нульовий податковий розрахунок за формою №1ДФ. Це прямо зазначається  у законодавстві.

Організація бухобліку належать до компетенції власника (власників) підприємства або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства й установчих документів. Відповідальність за організацію бухобліку, оформлення первинних документів, збереження оброблених документів, регістрів і звітності несе власник або уповноважений орган, який керує підприємством згідно із законодавством та установчими документами. 

Підприємство на власний розсуд обирає форму ведення бухобліку та складання звітності. Зокрема, її може виконувати безпосередньо власник або керівник підприємства. Податкову декларацію підписує керівник платника податків або уповноважена особа, а також особа, відповідальна за ведення бухобліку і подання податкової звітності до органу контролю. 

Якщо керівник платника податків самостійно веде бухоблік і подає податкову декларацію, він її і підписує. 

Отже, підприємство має вести податкову, бухгалтерську, звітність з ЄСВ, фінзвітність та подавати податкову звітність навіть за умови припинення трудових взаємовідносин із директором підприємства й відсутності на підприємстві штатних працівників. Відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухобліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали й підписали ці документи. 

 

Щодо подання страхувальниками звіту щодо нарахованого ЄСВ у зв’язку з невикористанням праці фізичних осіб

Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску, регулюються виключно Законом про ЄСВ.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ встановлено, що платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 6 Закону про ЄСВ визначено, що платники ЄСВ зобов’язані подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. №435.

Відповідно до п. 11 розділу II Порядку №435, якщо юрособи не використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (у такому випадку і зарплата не нараховується), Звіт за найманих працівників до органів доходів і зборів не подається (лист ДФС від 01.06.2017 р. №435/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Форма №1ДФ подається лише у разі нарахування (виплати) заробітної плати та інших доходів фізичним особам у звітному періоді (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).

При цьому зверніть увагу, що відповідно до п. 2.2 Порядку №4 ф. №1ДФ подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду. Тобто для того, щоб не подавати форму №1ДФ, у звітному кварталі не повинно бути ані нарахувань, ані виплат доходів.

Якщо є нарахування, але немає виплат, і навпаки – якщо є виплати, а немає нарахувань – форма №1ДФ подається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі