Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Видаткова накладна без підпису отримувача: які наслідки?

Підприємство здійснює реалізацію продукції юридичним та фізичним особам через кур’єрську доставку. Разом з товаром відправляються видаткові накладні, частина з яких з підписами покупців не повертається. Чи буде відсутність підпису порушенням?

Згідно з ст. 9 Закону про бухоблік підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. У свою чергу, обов’язковими реквізитами первинних документів є:

  • назва документа (форми);
  • дата складання;
  •  назва підприємства, від імені якого складено документ;
  •  зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Тож видаткова накладна, яка містить підпис відповідальної особи постачальника та містить дані, що дають змогу ідентифікувати покупця (навіть за відсутності його підпису) є первинним документом, яким відображається факт передачі товару покупцю. Податківці питань до такого документу мати не будуть.

Окрім цього, зверніть увагу на оформлення ТТН у разі доставки товару через перевізника, про це ми писали тут. ТТН оформлена з дотриманням всіх обов’язкових реквізитів, може бути одним з підтвердженням передачі товару покупцю.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі