• Посилання скопійовано

Які документи повинні бути у водія трактора при виїзді за межі підприємства?

Які документи при собі потрібно мати водію тракторів фермерського господарства при виїзді, наприклад, на обприскування саду чи щось інше?

Дивимося Правила №1306.

Відповідно до п. 2.1 Правил №1306 та ст. 16 Закону про дорожній рух, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків та (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий уповноваженим органом МВС, а у разі встановлення проблискового маячка оранжевого кольору на великогабаритних та великовагових транспортних засобах - дозвіл, виданий уповноваженим підрозділом Національної поліції, крім випадків встановлення проблискових маячків оранжевого кольору на сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м;

г) на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил, що визначаються Європейською Угодою про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

ґ) чинний страховий поліс (страховий сертифікат "Зелена картка") про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення);

д) у разі встановлення на транспортному засобі розпізнавального знака «Водій з інвалідністю» - документ, що підтверджує інвалідність водія або пасажира (крім водіїв з явними ознаками інвалідності або водіїв, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Якщо при цьому трактор перевозить вантажі, мають бути документи, наведені в Переліку № 207 (додаток до Постанови КМУ №207). Причому різні переліки для перевезення на сторону іншим особам. І окремо для перевезення для власних потреб.

Документи з Правил №1306 і Переліку №207 частково збігаються. Але в Переліку є ті, яких немає в Правилах:

 • для перевезень на сторону - фотокопія ліцензії, засвідчена перевізником, або ліцензійна картка. Варто сказати, що зараз ліцензуються тільки перевезення небезпечних вантажів, пасажирів, та міжнародні перевезення (п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування). Тому в разі здійснення інших перевезень ліцензія не потрібна;
 • для перевезень на сторону – ТТН;
 • для перевезень для власних потреб – накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж;
 • для перевезень як на сторону, так і для власних потреб - талон про проходження державного техогляду. Але згідно з ст. 35 Закону про дорожній рух технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» (до яких відносяться і трактори), обов’язковому техогляду не підлягають. Тому на трактор такий талон не потрібний.

Окрім того, мають бути додатково документи у разі перевезення: (див. п. 3 Переліку № 207):

 • небезпечних вантажів чи 
 • вантажів з перевищенням вагових або габаритних параметрів (відповідний дозвіл).

Якщо трактор направляється для виконання механізованих робіт, у водія має бути ще документ, яким оформляються відповідні роботи. 

Чинними нормативними документами форми таких документів не затверджено. Тому кожне сільгосппідприємство може розробити власні форми. Або користуватися формами, затвердженими Наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.72 р. № 269-2:

 • Обліковий лист тракториста-машиніста (сільгоспоблік, форма №67-Б) (використовують при виконанні трактором будь-яких сільгоспробіт, наприклад, обприскування саду, посів, збирання урожаю тощо);
 • Подорожній лист трактора (сільгоспоблік, форма №68) (використовують при оформленні транспортних робіт, здійснюваних тракторами).

 

Які з наведених документів виписують у бухгалтерії, передають до бухгалтерії?

Це документи на перевезення вантажу та на оформлення транспортної роботи – ТТН, накладні, облікові листи тракториста, подорожній лист трактора.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

 • Перевантаження товару: як оформити ТТН?
  Постачальник (Київ) відвантажує товар покупцеві (Запоріжжя). Передача товару буде на середині шляху (Полтава) з авто постачальника в авто покупця. Далі з авто покупця товар доставлятиметься різним клієнтам. Як оформити ТТН?
  19.09.202353
 • Пільга по сплаті земельного податку фізособою: які документи?
  ФОП на ЄП ІІ групи має 4 неповнолітніх дітей. Чи має він право на пільгу по сплаті за земельний податок з фізосіб? Якщо так, то які документи потрібно подати і чи можна це зробити через Електронний кабінет?
  29.08.202340
 • ТТН для перевізника субпідрядника
  Підприємство уклало договір з експедитором «А» на перевезення вантажу. Але в отриманій ТТН перевізником вказано експедитор «Б», якого за окремим договором найняв для виконання роботи експедитор «А», з яким у підприємства немає договору. Підприємство платитиме експедитору «А», а останній заплатить «Б». Як правильно заповнити ТТН?
  23.08.2023491
 • Якими документами підтвердити витрати нерезидента на придбання частки в капіталі українського ТОВ?
  Юрособа (Нерезидент-1) надав позику резиденту (ТОВ-1) в сумі 1 млн дол. Резидент (ТОВ-1) створив ТОВ-2 та вніс до статутного капіталу ТОВ-2 нерухоме майно, яке нележало ТОВ-1. Нерезидент-1, який надавав позику ТОВ-1, переуступив права по договору позики юрособі - Нерезиденту-2. Нерезидент-2 попросив у ТОВ-1 в заставу корпоративні права на частку у СК ТОВ-2. Настав строк погашення позики, Нерезидент-2 звернув стягнення на частку у ТОВ-2 і став власником ТОВ-2. Зараз Нерезидент-2 продає свою частку у ТОВ-2 (сформовано нерухом. майном). Якими документами підтвердити витрати Нерезидента-2, який продає свою частку у ТОВ-2 відповідно до пп. 141.4.1 ПКУ?
  10.08.202343
 • Підтвердні документи при застосуванні платіжного інструменту
  Що таке паперова форма документу, що засвідчує вартість витрат, оплачених особистою платіжною карткою відрядженого працівника у розумінні пп. 170.9.2 ПКУ? Це роздруківка виписки з онлайн-банкінгу працівника завірена банком? А електронна форма документу - це виписка, збережена з онлайн-банкінгу в PDF форматі? Електронний підпис банка не потрібен?
  03.08.20231232