• Посилання скопійовано

Обов’язковий продаж валютної виручки: бухоблік

Отримано валютні кошти на розподільчий рахунок, на наступний день продані: 75% і 25 в валюті залишаються на рахунку, отримано 75% в гривні за курсом МВРУ за мінусом комісії банку. Як ці операції відобразити в 1С, щоб збігалась аналітика, відображалась курсова різниця та корректно відображались залишки по банківським рахункам?

Вибачте, але наш електронний консалтинг передбачає відповіді на питання з бухгалтерського обліку та оподаткування. На питання, що стосуються роботи в бухгалтерських програмах ми не відповідаємо. Радимо вам звернутися із питаннями, які виникають при роботі з бухгалтерськими програмами, до їх розробників або СГД, які їх обслуговують. 


Стосовно ж організації бухгалтерського обліку обов’язкового продажу валютної виручки, то на сьогодні в Україні існують дві «школи» бухгалтерів, одна з яких відображає таку виручку в обліку ще на дату її зарахування на розподільчий рахунок в банку, а інша – тільки після її продажу і зарахування на відповідні поточні рахунки підприємства в банку. Обидва варіанти наразі не оспорюють Мінфін та ДФСУ, а тому вони обидва мають право на існування. Який з них оберете ви, вирішувати саме вам (зокрема, у наказі про облікову політику). 

Щодо відображення таких варіантів в бухгалтерському обліку, ви можете прочитати у наших статтях, зокрема, тут http://dtkt.com.ua/show/1bid16558.html

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • ФОП створює для юрособи цифровий контент: нюанси оплати
    Підприємство має договір з ФОПом (ІІІ група, неплатник ПДВ), що той створює цифровий контент (Фейсбук, Інстаграм), слідкує за рекламою товару тощо. За це він щомісячно отримує винагороду згідно з Актом виконаних робіт (сума стала). Зараз він від себе оплачує місячний тарифний план canva.com і перевиставляє цю оплату підприємству, окремим рядком в Акті. Чи може підприємство компенсувати ці послуги (адже canva.com - це нерезидент)? Чи потрібно від нього якісь додаткові документи?
    08.07.202536
  • ФОП орендує приміщення в іншій області: чи потрібно стати на облік за неосновним місцем?
    ФОП на ЄП зареєстрований у Рівненській області. Бере в оренду магазин у Львівській області. Чи є обов'язковим взяття його на облік за неосновним місцем діяльності у Львівській області, чи це добровільно?
    01.07.20251 5068
  • Позичка авто: чи завжди сплата страховки є доходом для фізособи?
    ТОВ використовує автомобілі відповідно до договору позички з фізичною особою. ТОВ-користувач за власний кошт страхує (КАСКО, "автоцивілка") автомобіль, зазначаючи себе вигодонабувачем. Чи виникає оподатковуваний дохід у фізичної особи-позичкодавця? Які податкові наслідки та відповідальність для ТОВ?
    19.06.202568
  • Медогляд водія та подорожній лист: чи потрібна відмітка лікаря?
    Чи є обов'язковою відмітка лікаря у подорожньому листі для водіїв асенізаційної та аварійно-ремонтної автомашин, які здійснюють поїздки виключно в межах міста?
    17.06.20251 5122
  • Видача довіреності на отримання ТМЦ непрацівнику підприємства
    Чи можна виписати довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) особі, яка не є працівником підприємства? Якщо так, то чи може така довіреність бути складена у довільній формі?
    16.06.2025636