Відповідно до наведеної умови при виплаті доходу взаємодіють три особи:
- творець – той, хто розміщує контент;
- підписник – користувач контенту;
- компанія, якій належить веб-сайт.
Між творцем контенту та підписником укладається окремий договір, в якому зазначено, що прибуток творця визначається як частина платежу від підписників, зокрема, 80%. «Комісія FIL» (20% усіх платежів підписників) стягується з творця контенту та перераховується компанії-власнику (див. Contract).
Усі платежі підписників отримуються та обробляються стороннім постачальником платежів, якого схвалює компанія-власник (див. Terms of service).
Тобто підписники за договором з творцем контенту сплачують кошти компанії посереднику, яка потім розподіляє ці кошти, зокрема, перераховує 80% творцю, 20% - компанії. Окремо зі свого рахунку творець контенту сплачує комісію за користування платформою.
Податковою політикою платформи, на якій розміщується контент визначено, що всі податки сплачує творець контенту і звітує також він. Дані щодо отриманих доходів надаються податковій.
Тепер потрібно ідентифікувати дохід фізичної особи-творця для визначення об’єкта оподаткування.
Об'єктом оподаткування резидента є:
- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
- іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (див. пп. 163.1 ПКУ).
Дохід, отриманий з джерел за межами України - будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам (див. пп. 14.1.55. ПКУ).
Враховуючи зазначене, у творця виникає дохід, отриманий з джерел за межами України.
Наступним етап є визначення суми доходу.
Договір є двостороннім, зокрема, між творцем контенту та підписником. Кошти зараховуються на транзитний рахунок творця і відповідно комісія стягується безпосередньо з творця. На думку консультанта, описана ситуація дуже нагадує переказ коштів без відкриття рахунку, яку наразі часто практикують при сплаті платежів в мережі інтернет за телекомунікаційні послуги. Щоб чітко ідентифікувати взаємодію з компанією - посередником та компанією-власником фізособі потрібно проаналізувати умови договору. Кожен договір є індивідуальним і не передбачає вільний доступ як договір оферти між підписником та творцем контенту.
Якщо б було укладено два окремі договори з підписником, зокрема, з творцем контенту і, відповідно, з компанією-власником щодо комісії, які отримували кошти безпосередньо на власні рахунки, тоді б питань не було.
А в наведеній ситуації фізичній особі доведеться задекларувати доходи, отримані з джерел за межами України на всю суму отриманого доходу, включаючи комісію компанії.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись