• Посилання скопійовано

Чи подавати повідомлення про КІК, якщо частка складає 25%?

Чотири громадяни України володіють рівними частками ТОВ в Польщі (по 25% кожен). Крім того двоє з них є керівниками (органом управління). Чи подавати повідомлення про КІК?

Фізична особа - резидент України зобов’язана повідомляти контролюючий орган, зокрема, про кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки у КІК або початок здійснення фактичного контролю над КІК, що призводить до визнання такої фізичної особи контролюючою особою відповідно до ст. 39-2 ПКУ (пп. 39-2.5.5 ПКУ).

Згідно із пп. 39-2.1.2 ПКУ іноземна компанія визнається контрольованою іноземною компанією, якщо фізична особа - резидент України або юридична особа - резидент України (далі - контролююча особа):

а) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 50 відсотків, або

б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10 відсотків, за умови що декілька фізичних осіб - резидентів України та/або юридичних осіб - резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків, або

в) окремо або разом з іншими резидентами України - пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.

Щоправда, для 2022 – 2023 років пп. «б» пп. 39-2.1.2 ПКУ для 2022-2023 рр. звітних (податкових) років застосовується в такій редакції (див. пп. 54 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ):

«б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі 25 і більше відсотків за умови, що декілька фізичних осіб - резидентів України та/або юридичних осіб - резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків, або».

В розглядуваній ситуації дотримується ознака, наведена в пп. «б» пп. 39-2.1.2 ПКУ, з урахуванням норми п. 54 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. А тому іноземна компанія є контрольованою. Вона знаходиться під контролем чотирьох фізосіб – резидентів України.

Тому, на наш погляд, Повідомлення про КІК потрібно подавати всім чотирьом засновникам.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Безкоштовна передача матеріалів/надання послуг ЗСУ
    Як правильно складати Акти на безкоштовну передачу матеріалів / безкоштовно виконані роботи органам ЗСУ? 1) Чи потрібно вказувати а акті балансову вартість матеріалів, загальну суму, чи потрібно при виконанні робіт розписувати в Акті повністю як в КБ 2 весь перелік витрат в т.ч. зарплата, електроенергія), чи потрібна довіреність? 2) Який лист від ЗСУ потрібно отримати для надання матеріалів чи виконання робіт? Чи має бути вказано, що вони неприбуткова організація, чи вони входять в Реєстр неприбуткових організацій, щоб після закінчення війни ДПС не сказала, що це благодійна допомога під 4%?
    05.09.2023192
  • Чи подавати повідомлення КІК, якщо засновники іноземної компанії є і засновниками українського ТОВ?
    Чи має місце опосередковане володіння іноземною компанією, якщо засновники іноземної компанії є також засновниками українського ТОВ? Чи повинне українське ТОВ подавати повідомлення про КІК?
    26.07.2023152
  • Тонка капіталізація процентів за операціями з нерезидентами
    У пп. 2 пп. 140.2 ПКУ є фраза: «..з урахуванням процентів, зазначених у пункті 140.3 цієї статті». Чи це означає, що при розрахунку коефіцієнта 3,5 потрібно до суми боргових зобов’язань додати 95% із збільшуючої податкової різниці за попередній рік? Якщо можна, наведіть приклад розрахунку коефіцієнту, якщо у 2022 р. була збільшуюча податкова різниця на % за позиками від нерезидентів
    27.06.202369
  • Чи потрібно реєструвати представництво нерезидента, якому продається товар на території України?
    Підприємство-нерезидент планує придбати у підприємства-резидента України товар без вивезення за межі митної території України. Надалі воно продасть цей товар на митній території України іншому резиденту України. Чи потрібно нерезиденту відкривати представництво на території України, ставати на податковий облік? Яке оподаткування представництва при продажу товару?
    19.06.2023109
  • Якими документами оформити надання майна в оренду на умовах публічної оферти?
    ТОВ - платник податку на прибуток на загальних підставах надає послуги з оренди контейнерів шляхом укладання договору публічної оферти. Які первинні документи необхідні для відображення цієї господарської операції у бухгалтерському та податковому обліках?
    08.05.202344