Вплив змін валютних курсів на фінансовий результат регламентований П(С)БО 21.
Дійсно, при зниженні валютних курсів зменшується гривневий еквівалент кредиторської заборгованості і підприємство визнає дохід від того, що кількість гривень, необхідна для погашення заборгованості, стає менше. І навпаки, при зростанні курсу валютна заборгованість теж дорожчає і виникають збитки.
Інших варіантів обліку валютної кредиторської заборгованості не передбачено.
В умовах нестабільності валютних курсів валютна заборгованість стає фактором ризику для підприємства. На жаль, єдине, що можна тут порадити – це позбавитись від валютної заборгованості:
- або за угодою з кредитором конвертувати її в гривню (українське законодавство дозволяє розрахунки з нерезидентами в гривні – див., наприклад, тут);
- або списати повністю чи частково, зважаючи на те, що це заборгованість перед материнською компанією;
- або погашати у звичайному порядку. Погашати валютну заборгованість найкраще тоді, коли курс знижується, оскільки потрібний менший гривневий еквівалент.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити