Дивимося Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджену Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. №22.
Згідно з п. 3.7 Інструкції №22, реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у цій главі, лише за зовнішніми ознаками.
Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції (див. п. 3.1 Інструкції №22).
Отже, в призначенні платежу потрібно:
- навести інформацію про платіж;
- зазначити документи, на підставі яких здійснюється платіж.
Інших специфічних вимог до цього реквізиту у випадку з частковим поверненням фіндопомоги Інструкція №22 не встановлює.
Інформація про платіж – це зазначити суть операції повернення коштів. Наприклад: «Часткове повернення поворотної фінансової допомоги…».
Документи, за якими роблять платіж, в ситуації, яку ми розглядаємо, – це договір поворотної фіндопомоги, номер і дата.
Отже, повний текст «Призначення платежу» може бути таким: «Часткове повернення поворотної фінансової допомоги згідно з договором поворотної фіндопомоги №5 від 03.11.2020 р., без ПДВ».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити