Головна Усі консультації Облік та звітність Інше

Коли нараховані відсотки за позикою включаються до витрат?

Підприємство отримало позику в іноземній валюті від нерезидента. Договором передбачено, що відсотки за позикою починають нараховуватись з дати видачі першої частини позики. Сплата відсотків в момент повернення позики. Коли підприємство має право відображати нараховані відсотки у складі витрат?

Згідно зі ст. 1048 ЦКУ позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Відповідно до п. 3 П(С)БО 31, витрати на проценти та інші витрати підприємства, пов'язані із запозиченнями відносяться до фінансових витрат підприємства.

При цьому, як зазначено у п. 7 П(С)БО 16, витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Однак, витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Зокрема, фінансові витрати на проценти за позикою не можуть бути пов’язані з доходом певного періоду. Відповідно вважаємо, що вони повинні бути відображені у складі витрат саме у періоді їх нарахування згідно здоговором з позикодавцем. Наприклад, якщо договором передбачено, що відсотки за користування позикою нараховуються щомісяця, то суб’єкт господарювання щомісяця відносить суму нарахованих відсотків до складу витрат записом Дт 951 Кт 684 (з подальшим віднесенням в кінці звітного періоду на фінансовий результат записом: Дт 951 Кт 79).

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Інше
Теги:
Валюта , Витрати , Нерезиденти , Позика , Договір

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі