Згідно з змінами, внесеними наказом Мінфіну №379, дисконтуванню підлягає вся довгострокова заборгованість (більше 1 року): як дебіторська, так і кредиторська, а не тільки та, яка передбачає сплату (отримання) відсотків (детально про це ми писали тут).
При цьому, вексель — це цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця (або його наказ третій особі) сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю). Вексель є борговим ЦП (ч. 1 ст. 14 Закону №3480).
Своєю чергою, згідно з П(С)БО 11, довгострокові зобов'язання - всі зобов'язання, які не є поточними зобов'язаннями.
Поточними ж зобов'язаннями є зобов'язання, які будуть погашені протягом операційного циклу підприємства або повинні бути погашені протягом дванадцяти місяців, починаючи з дати балансу.
В обліку видані довгострокові векселі обліковуються на рахунку 51 «Довгострокові векселі видані». Інструкцією №291 передбачено, що на цьому рахунку ведеться облік розрахунків з постачальниками, підрядниками за товари (роботи, послуги), заборгованість за якими забезпечено виданими векселями і не є поточним зобов’язанням. За Кт цього рахунку відображається видача векселя у забезпечення за отримані товари (роботи, послуги), за Дт — погашення заборгованості, забезпеченої виданим векселем.
Таким чином, зважаючи на те, що виданий вексель із строком погашення понад 5 років фактично є довгостроковим грошовим зобов’язанням, його сума підлягає дисконтуванню.
Про дисконтування векселів ми писали також тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись