• Посилання скопійовано

Якими законодавчими актами керуватись при спрощеному бухобліку?

Фермерське господарство веде спрощений бухоблік. Якими методичними рекомендаціями слід йому користуватись?

Перш за все, підприємство, що веде спрощений бухоблік повинно керуватись Законом про бухоблік, адже він поширюється на всіх юросіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності - ч. 1 ст. 2 Закону про бухоблік.

Згідно з ч. 3 ст. 3 Закону про бухоблік підприємства, які мають право ведення спрощеного обліку доходів і витрат та не зареєстровані платниками ПДВ, можуть узагальнювати інформацію в регістрах бухобліку без застосування подвійного запису. 

Методичні рекомендації із застосування регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами затверджено наказом Мінфіну від 15.06.2011 р. №720.

Якщо підприємство застосовує метод подвійного заспису, то воно може користуватися Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами, що затверджені наказом Мінфіну від 25.06.2003 р. №422.

Окрім цього, суб’єкти господарювання які ведуть спрощений бухоблік, відповідно застосовують і спрощений план рахунків. Такий план рахунків затверджено Наказом Мінфіну №186.

Складання фінзвітності підприємств, що ведуть спрощений бухоблік, регулюється П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва», яким затвержено також і форми спрощеної фінансової звітності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • У підприємства на зберіганні обліковується білизна, як її передати військовій частині?
    Чи може приватне підприємство, платник єдиного податку, яке займається наданням туристичних послуг, взяти на зберігання рушники, постільну білизну по акту приймання-передачі від благодійної організації, а потім цю білизну по офіційному листу передати до військової частини? Якщо так, то чи треба відображати це в бухгалтерській програмі та які наслідки це зберігання може мати?
    18.02.202510
  • Облік поліпшення орендованого майна (офісу)
    Як правильно відобразити будівельно-монтажні роботи в орендованому офісі?
    18.02.202515
  • Нові критерії пов’язаних осіб з 01.01.2025 р.
    Підприємство-резидент України має засновника – нерезидента, який також є замовником послуг, від якого підприємство отримує більшу частину доходу. За новим критерієм пов’язаних осіб, який діє з 01.01.2025 р., цей нерезидент вважатиметься пов’язаною особою. Перша декларація з податку на прибуток, в якій це потрібно врахувати, – це декларація за 2025 рік, яка подаватиметься у 2026 році? У якій звітності це ще потрібно відобразити?
    18.02.202534
  • Відображення в обліку надання пожертви благодійній організації
    ТОВ уклало договір з благодійною організацією. Предмет договору – пожертва військовослужбовцям в сумі 200 тис. грн. ТОВ отримало лист, склало наказ на виплату коштів. Як відобразити дану операцію в обліку? Чи потрібно коригувати фінансовий результат за даною операцією?
    14.02.202538
  • Нюанси застосування прискореної амортизації
    ТОВ придбало легкові автомобілі. Чи можна нарахувати прискорену амортизацію і продати авто?
    14.02.202544