• Посилання скопійовано

Внески до статутного капіталу товаром та основними засобами: які податкові наслідки?

Фізособа – засновник двох ТОВ (ТОВ 1 – платник податку на прибуток та ПДВ, ТОВ 2 – платник ЄП без ПДВ) хоче збільшити статутний капітал цих підприємств. Чи можна зробити внески товаром та ОЗ? Які податкові наслідки для кожного підприємства? Чи визнаються ці операції контрольованими?

Відповідно до ст. 13 Закону від 19.09.1991 р. №1576-XII "Про господарські товариства" вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

Нагадаємо, що річчю є предмет матеріального світу щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки (ст. 179 ЦКУ).

Платник податку на прибуток для обрахунку об’єкта оподаткування використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ПКУ).

Тому у бухобліку товари та основні засоби, внесені до статутного капіталу, зараховуються відповідно до складу запасів (п. 11 П(С)БО 9) та основних засобів (абз. 2 п. 10 П(С)БО 7).

Податкові зобов'язання чи податковий кредит з ПДВ за такою операцією не виникають.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп встановлено ст. 292 ПКУ.

До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника (пп. 8 п. 292.11 ПКУ).

Засади визначення операцій контрольованими встановлено положеннями пп. 39.2.1 ПКУ. Операція внесення до статутного капіталу товарів та основних засобів таким засадам не відповідає, зокрема, вона не підпадає під визначення контрольованих операцій, наведене у пп. 39.2.1.1 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»